Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Бучацький замок

Бучацький замок розташований на узвишші над річкою Стрипа на території старого міста Бучач на Тернопільщині.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Бучацький замок

Бучацький замок розташований на узвишші над річкою Стрипа на території старого міста Бучач на Тернопільщині.

Перші письмові згадки про нього відомі ще з кінця 14 століття. Побудувала замок родина місцевих феодалів Бучацьких на місці городища, що було тут раніше. Фортецю оточили мурами з пісковика понад 3 метри завширшки з бійницями для гармат.

До 17 століття замок змінив декілька власників і пережив низку руйнівних нападів. З переходом у власність Потоцьких фортецю укріпили: добудували 2 напівкруглі вежі, одна з яких частково збереглася донині; мури мали вже 3 ряди бійниць, дерев’яну бойову галерею та кам’яні опори з внутрішнього боку, де встановлювали метальні гармати. На території фортеці, куди можна було потрапити з допомогою перекидного моста через рів, збудували двоповерховий ренесансний палац, житлові та господарські приміщення і фонтан.

Після закінчення польсько-турецької війни наприкінці 17 століття, а особливо після виїзду Потоцьких, фортеця починає занепадати. З 19 століття замок стали розбирати на каміння. Сьогодні від однієї з наймогутніших фортець Галичини, що є пам’яткою архітектури всеукраїнського значення, лишилися тільки фрагменти мурів і стін палацу в аварійному стані та частково завалені підземелля.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Тернопільська область, вулиця Просвіти, Бучач

49.06000715453061 | 25.39175684249105

Локація на Google

Відгуки 4

Rina Karapetova

20.11.2021
Залишки башт та мурів, але які ефектні! Й різні зранку та на захід сонця. Крім того, місце має, як на мене, добру енергетику, тут приємно зібратися з думками. До того ж – панорами прекрасного, затишного міста Бучач, вид на монастир отців Василян та багатоквартирні будинки кінця 19 ст. із цікавими галереями.
Інформація взята з google.com

Ігор Шуль

26.10.2021
Хороше місце.Чудовий вид на місто Бучач.Підніматися до замку по стежці , від костелу.Рекомендую.
Інформація взята з google.com

Olga Kou

17.09.2021
З руїн замку відкривається чудовий вид на місто, лише цей вид по трохи заростає деревами. Великий плюс що на території косять траву, роблять доріжку, ще б дерева підрізали і зверху на руїнах дерева позабирали.
Інформація взята з google.com

Евгения Василишина

15.08.2021
Перша згадка про замок відноситься до 1379 року, коли в 1372-1379 роках Михайло Адваніц  побудував в Бучачі замок та костел. В 1401 році сини Михайла взяли назву роду від назви міста і стали Бучацькими.В 1541 році, по смерті Якуба Бучацького, останного чоловік з роду Бучацьких, власниками замку стають Творовські, через шлюб доньки Якуба Бучацького Катерини, з воєводою подільським Яном Творовським. На початку XVII століття Бучач переходить у власність Потоцьких. На той час замок був одним з найважливіших та найпотужніших східних укріплень Речі Посполитої. В XVII столітті замок пережив багато штурмів та облог. У 1672 році Бучач взяли в облогу орди татар та турків під проводом Магомета IV, але фортеця вистояла. В 1676 році фортецю зруйнували турки. Потоцькі відбудували замок з руїн, про що свідчить опис 1684 року. Далі Потоцькі перебралися в інший замок і фортеця почала занепадати, та втратила оборонне значення В 1772 році місто потрапило під володіння Австро-Угорщини, що прискорило занепад замку. На початку XIX столітті було дозволено розбирати замкові мури на будівельні матеріали, що перетворило твердиню в руїну. Залишилось підземелля. Плани підземних ходів не збереглися, але згідно з легендами, підземелля старого замку тягнуться на велику довжину. Один із входів в підземелля розташований біля збереженої круглої башти фортеці. Через невеликий отвір у стіні, можна пройти підземеллям 15 метрів. Далі хід засипаний землею. Бучацький замок — пам'ятка архітектури всеукраїнського значення.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Костел Успіння Богородиці

вул. Агнона, Бучач

Фортеці, замки, палаци

Бучацька ратуша

вул. Галицька, Бучач

Пам'ятки будівництва і архітектури

Завод Galicia Distillery

вул. Бариська, 8, Бучач

Церкви, костели, монастирі

Язловецький палац

с. Язловець

Фортеці, замки, палаци

Золотопотіцький замок

Золотий Потік

Церкви, костели, монастирі

Зарваницький духовний центр

с. Зарваниця, Тернопільська область

Фортеці, замки, палаци

Палацово-парковий комплекс графа Бадені

Коропець

Церкви, костели, монастирі

Костел Матері Божої Святого Розарія та святого Станіслава

вулиця Шевченка, 2, Чортків

Фортеці, замки, палаци

Чортківська ратуша

Чортків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.