Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Благовіщенський чоловічий монастир

Ніжинський Благовіщенський монастир, відомий також як «Богородичний Назарет», збудували в історичному центрі міста на початку 18 століття.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Благовіщенський чоловічий монастир

Ніжинський Благовіщенський монастир, відомий також як «Богородичний Назарет», збудували в історичному центрі міста на початку 18 століття.

Його засновником став відомий ієрарх, вчений і філософ Стефан Яворський. На зведення святині Стефана надихнув Іван Мазепа, на кошти якого в ті часи будували низку церков у різних куточках України. До речі, з будівництвом Благовіщенського собору він теж трохи допомагав.

Зведення собору тривало 14 років. Його архітектура являє собою поєднання бароко та давньоруського стилю. Оздоблення будівлі й шикарний семиярусний іконостас робили переважно місцеві майстри. Особливе місце серед ікон посідає тріумфальний портрет царя Петра Великого, присвячений його перемозі в Полтавській битві.

2 роки Яворський домагався в Петра І дозволу освятити храм, аж поки нарешті в 1716 році особисто освятив собор і вирішив зробити при ньому монастир. Церква стала другою за значущістю в Ніжині після Миколаївського собору. Кілька років тут зберігалася бібліотека Яворського, яку згодом перевезли до Харкова.

У другій половині 18 століття будівля кілька разів страждала від пожеж. Найбільш руйнівною виявилася пожежа 1797 року. Після неї монастир хотіли закрити, але міське населення вирішило відновити святиню. У першій чверті 19 століття відновили згорілі будівлі, збудували теплу Петро-Павлівську церкву з дзвіницею, кам’яні торгові ряди, ігуменський корпус із трапезною.

У 1907 році монастир став осередком чорносотенного «Союзу російського народу». За радянських часів собор розграбували, понівечили та використовували як склад. Монастир відновив свою роботу лише в 1999 році.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Чернігівська область, вул. Степана Яворського, 2, Ніжин

51.048098386467665 | 31.88431868376093

Щоденно з 16:30 до 21:00

(046) 319 07 50

Сайт

Локація на Google

Відгуки 5

Denys Glushko

11.03.2021
Споруда гарна, проте всередину не вдалося потрапити, було зачинено
Інформація взята з google.com

Олексій Стеценко

12.06.2019
Цікава з архітектурного боку споруда. Дуже оригінальні темні куполи, які поширені в місті і створюють неповторний стиль.
Інформація взята з google.com

Олег ттт

17.04.2019
Тихе красиве місце
Інформація взята з google.com

Стефа Біленко

03.02.2019
Пам'ятка історії, краще не сказати.
Інформація взята з google.com

Андрей Снижок

28.11.2017
Благові́щенський собо́р, Храм Благовіщення Діви Марії, Богородичний Назарет — споруджений за проектом московського будівничого Г. І. Устинова. В основі плану собору лежить хрест із рівними за довжиною раменами, на жодному з них немає традиційної півкруглої вівтарної апсиди. Між раменами хреста влаштовано чотири закруглені кутові прибудови. Вони не відділені стінами від внутрішнього простору собору, не типове для подібних споруд барокової доби. Бані храму поставлено по кутах (а не на раменах хреста), що відповідає давньоруським традиціям. Створені спеціальні яруси-лоджії для знаті, що відповідає місцевим прийомам побудови храмів. Під склепінням південно-східної бані влаштовано спеціальний майданчик, де певний час зберігали бібліотеку монастиря; вікна цієї бані закладені. Колишнє монастирське подвір'я в міській забудові обмежене скромним корпусом келій (XVIII ст.), перекритих склепінням, з глибокими підвалами і крамницями (ченці не відставали від ніжинських купців у торговельній справі).
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Миколаївський собор у Ніжині

вулиця Батюка, 16, Ніжин

Церкви, костели, монастирі

Всіхсвятська церква

вулиця Гребінки, 31, Ніжин

Пам'ятки будівництва і архітектури

Ніжинський державний університет

вулиця Графська, 2, Ніжин

Пам'ятки будівництва і архітектури

Носівська селекційно-дослідна станція

вул. Миру, 1, с. Дослідне, Носівський район

Пам'ятки будівництва і архітектури

Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут»

с. Пам'ятне

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.