Будемо чесними, уявлення про музеї в більшості українців не найкращі: багато з них «дивують» лише однотипними експонатами під склом, нудними екскурсіями та відсутністю будь-яких проявів сучасності та інтерактивних «фішок». А от тепер відкиньте ці стереотипи, бо ми розкажемо вам про найцікавіші музеї, які ви маєте неодмінно відвідати!
Завдяки повісті «Тіні забутих предків» наші Карпати завжди асоціюються з чимось магічним. Дивлячись на ці величні гори дуже легко повірити у чари та мольфарів. Місцеві жителі кажуть, що останніх можна знайти і сьогодні.
В музеї зберігаються їх «знаряддя праці»: інвентар для виготовлення зілля і різноманітних замовлянь, посох, що за легендою здатен помирити подружжя, та ніж, яким мольфари розганяли хмари. Крім того, ви зможете взяти участь у майстер-класі з прядіння чи каліграфії.
Із заходу переносимося до Харкова в один з найпікантніших музеїв України, аналогів якому немає у Східній Європі. В ньому кожна із 10 зал розкриває особливості сексуальної культури певного етносу.
Цікаво, що музей був створений співробітниками кафедри сексології і медичної психології Харківської медичної академії задля збереження гарних стосунків між подружніми парами. Думаємо, за 20 років існування музей врятував не один шлюб! Відвідувачі запевняють, що враження від експозиції будуть яскравішими з пізнавальними розповідями від екскурсовода.
Ностальгія гарантована! Адже ви зможете побачити іграшки зі свого дитинства, а також ті, якими бавились діти у XIX-XX століттях. Гідом у музеї виступає його засновник, колекціонер Валерій Лейко. Він з радістю розкаже, як користуватись тим чи іншим експонатом. Адже музей – інтерактивний, тут можна і потрібно гратися досхочу.
У цьому місці створюються та реалізовуються найсміливіші проекти. За понад 25 років існування тут було розроблено і втілено велику кількість культурно-мистецьких акцій. Словом, приходьте сюди за натхненням та ознайомленням з актуальним мистецтвом. До речі, музей розташований у дуже особливому місці – будівлі монастиря XVII століття.
Голоси з далекого минулого оживають саме тут. Експонати музею – старовинні прилади для відтворення звуку. Якщо магнітофон з касетною стрічкою та атмосферний бумбокс із 90-х більшість з нас пам’ятають, то радянські радіоли, патефон і грамофон застали далеко не всі. Серед цікавинок – мікрофони партійних вождів СРСР та низка вінілових платівок. Їх звучання не зрівняється з жодним сучасним пристроєм.
Людська уява не має меж, а особливо, коли необхідно щось приховати від митної служби. Тим паче, якщо ця людина – одеський контрабандист! Які тільки схованки не доводилось виявляти захисникам кордонів: прикраси в жіночих підборах, тисячі цигарок у пустотах автомобілів, кокаїн у плюшевому ведмедику. А головне – експонати в музеї справжні, буквально з місця злочину! Інтригує, чи не так?
Найдивовижніший музей столиці розповідає про історію розвитку, без сумніву, безцінних винаходів людства – туалету та каналізації. У 2015 році колекція музею отримала сертифікат Книги рекордів Гіннеса як «Найбільша колекція сувенірних унітазів у світі». Це визначне досягнення стало можливим завдяки понад 500 експонатам, виготовленим не тільки з традиційної кераміки, але й дерева, пластика, та навіть марципана. Для палких шанувальників унітазів є навіть ювелірні прикраси. Вгадайте, у вигляді чого?
Старовинна українська хата з килимами, вишитими рушниками та іншими предметами побуту XVII-XIX століть. Що у цьому незвичайного? Ці предмети слугують не просто експонатами, але й дійовими особами вашого весілля! Працівники музею розіграють для вас справжню весільну процесію: обряди, жарти, пісні. Дуже атмосферно і колоритно.
Потрапити сюди зможе далеко не кожний, адже єдина умова для входу – впевнене занурення і вміння користуватись аквалангом. Локація цього музею – затоплений кар’єр у місті Малині, відомий серед місцевих як «Калюжа». Експонати розташовані на глибині до 15 метрів, серед них мотоцикл, кований якір, ялинка та багато іншого.
Епоха правління королеви Вікторії одночасно і незаслужено романтизована, і так само незаслужено засуджена. Єдине, у чому сходяться абсолютно всі – британська мода тієї доби є зразком вишуканості та гарного смаку. У музеї ви цілком зможете оцінити тогочасний одяг, від спідньої білизни до розкішних суконь.
Автор: Євгенія Кузенкова
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб не пропустити нові огляди: https://t.me/discover_ukraine