Весна — ідеальний час, щоб втекти від міської метушні та насолодитися пікніком на свіжому повітрі. Аромат квітучих садів, тепле сонце, гарні краєвиди, а головне — для такого відпочинку не потрібно їхати за тисячі кілометрів! Ми підготували для вас добірку найчарівніших локацій України, де весняний пікнік стане справжнім святом для душі.
Романтичні алеї, старовинні павільйони та кришталево чисті ставки, оточені плакучими вербами. У травні тут розквітають тюльпани та магнолії. Окрім пікніка, можна орендувати човен біля Павільйону Флори і зробити яскраві світлини біля фонтану. Найкраща галявина для пікніка — поруч з оранжереєю.
Ідеальне місце для сімейного відпочинку: сосновий ліс, повітря, насичене ароматом хвої, облаштовані зони з лавками та столиками. Для любителів активного дозвілля є численні стежки для прогулянок і пробіжок, велосипедні маршрути та навіть невеликі ставки, де можна покататися на човні.
Найглибше озеро України, оточене смерековими лісами. Навесні тут можна почути спів птахів із Національного парку «Синевир». Пікнік можна поєднати зі сплавом на байдарках по річці Віча, або прогулянкою навколо озера, насолоджуючись краєвидами. Якщо пощастить, можна побачити оленів чи навіть ведмедя в заповіднику неподалік.
Як дістатися: залізницею до Мукачева, далі автобусом до села Синевирська Поляна.
Квітучі магнолії, старовинні альтанки та водоспади — місце з неймовірною історією та особливою атмосферою. Обов’язково знайдіть «Ехо-альтанку» — ваші слова звучатимуть, як музика. Крім того, парк має безліч мальовничих місць для пікніка, а після трапези можна прогулятися набережною або відвідати місцевий дендрарій.
Тут є пляжі, велодоріжки (велосипеди можна взяти напрокат), а активне дозвілля легко поєднати з розслабленим відпочинком на природі. Візьміть із собою м’яч або бадмінтон — місце чудово підходить для ігор. Якщо хочете усамітненого відпочинку, вирушайте вглиб лісу.
Як дістатися: пішки від станції метро «Поштова площа» через Парковий міст.
Вражаючі панорами, квітучі луки та мальовничий вид на річку Тису — справжній рай для фотографів. Також обов’язково завітайте на буйволину ферму в селі Орешник (поблизу міста Виноградів) та скуштуйте натуральні сири — вони неймовірно смачні!
Як дістатися: потягом до Виноградова, далі авто до сіл Чорна Гора або Велика Копаня.
Ознайомтесь зі статтею “Де орендувати машину в Україні і куди на ній можна поїхати”, щоб знайти авто для зручної поїздки.
Дика природа, скелі та бірюзова річка, якою можна милуватися з оглядових майданчиків — краєвиди захоплюють дух! Тут можна розбити намети або орендувати будинок поблизу. Поруч є кафе та ресторани, де можна купити їжу і знайти ідеальне місце для ланчу з видом на природу.
Як дістатися: автотрасою Тернопіль–Борщів у напрямку села Заліщики.
Відвідайте мальовничий каньйон річки Смотрич, оточений скелями та зеленню, та легендарну середньовічна фортеця — об’єкт ЮНЕСКО. Навесні тут розквітають дикі квіти, а з висоти фортечних мурів відкриваються захоплюючі види. Ідеально для пікніку з історичним антуражем! Після відпочинку на галявині пройдіться по Новопланівському мосту над каньйоном — теж можна побачити гарні краєвиди.
Як дістатися: Потягом або автобусом з Києва до Кам’янець-Подільського (~5 годин), далі — пішки або таксі до фортеці.
Ідеальне місце для активного сімейного відпочинку! Середньовічна атмосфера, майстер-класи зі стрільби з лука та гончарства й багато інших розваг — уточнюйте актуальну програму у співробітників. У парку є чудові локації для пікніка, де можна спокійно насолодитися історичною атмосферою.
Як дістатися: автотрасою Київ–Обухів (30 хвилин від столиці).
На острові можна побачити знаменитий Хортицький дуб, прогулятися історичними місцями та помилуватися неймовірними краєвидами Дніпра з Пагорба Слави. Навесні тут рясно цвіте шавлія, створюючи дивовижну атмосферу. Пікнік найкраще влаштувати на Туристичному пляжі — це єдине місце на острові, де дозволено розбивати намети та розпалювати багаття.
Як дістатися: з центру Запоріжжя автобусами № 46, 50 або таксі.
Фото: Roksana Bashyrova