Вы должны включить Javascript в вашем браузере для оптимальной работы сайта и отображения разделов полностью.
Insta place

Национальный дендрологический парк "Софиевка"

Национальный дендрологический парк "Софиевка" - одно из самых выдающихся творений мирового садово-паркового искусства конца XVIII - первой половины XIX в.
Мне нравится
Поехали!
Добавить в путешествие

Национальный дендрологический парк "Софиевка"

Национальный дендрологический парк "Софиевка" - одно из самых выдающихся творений мирового садово-паркового искусства конца XVIII - первой половины XIX в.

Парк площадью 180 га раскинулся на окраине старинного города Умань. Объединяет более ста парковых сооружений и малых архитектурных форм - памятников архитектуры национального значения. Основал парк в 1796 польский магнат Станислав Потоцкий в честь своей жены красавицы-гречанки Софии и подарил его в день ее ангела, в мае 1802 г. Идея создания парка в романтическом стиле с использованием римской и греческой мифологии принадлежала самой Софии. Удивительные пейзажи, экзотические растения, античные скульптуры, водоемы, каскады, фонтаны, каменные гроты - все это гармонично сочетается и создает неповторимую атмосферу сказки. Этот шедевр поражает посетителей своей красотой уже более 210 лет.

В парке сохранился дуб возрастом около 400 лет, - немой свидетель многих событий, происходивших в этих местах. По народным преданиям, именно под этим дубом собирались на совещания с казаками легендарные украинские вожаки Максим Железняк и Иван Гонта. Парк украшают искусственные скалы (Левкадская, Тарпейская), гроты (Венеры, «Орешек», «Страха и сомнений»), павильоны (Флоры, Розовый), беседки и скульптуры.

Подробнее
Скрыть
Оценки Отзывы 7
Доступность для людей в колясках
Доступность для слабовидящих
Доступность для людей с недостатками слуха
Доступность для младенцев в колясках

Отзывы 7

Альона Лук'янець

14.09.2021
Великий, красивий, доглянутий парк. В ньому можна чудово провести весь день. Поділений на декілька локацій (парків) , в кожну потрібен окремий квиток. Багато дерев, зелені, газони доглянуті. Можна прогулятися пішки, проїхатись верхом на коні чи поні, на дитячому паравозику, взяти на прокат ел.самокат і т.д. Гуляти з коляскою досить зручно, але не до усіх локацій зручно з нею добратись мамі без сторонньої допомоги. Є лотки з їжею (морозиво, хот-доги, чіпси, різні напої...), сувенірами. На території побудували великий вольєр для оленів. Також є вбиральні. Вхід після 19:00 безкоштовно усім відвідувачам. Актуально влітку, восени актуально лише для місцевих (але для місцевих мешканців вхід і так безкоштовний).
Информация взята с google.com

Max Panchuk

14.06.2021
Софіївка НАЦІОНАЛЬНИЙ ДЕНДРОЛОГІЧНИЙ ПАРК "СОФІЇВКА" Національний дендрологічний парк «Софіївка» - науково-дослідний інститут Національної академії наук України, створений та діє з метою проведення наукових досліджень, спрямованих на отримання та використання нових знань у природоохоронних галузях науки, доведення наукових і науково-технічних знань до стадії практичного використання, підготовки висококваліфікованих наукових кадрів, задоволення соціальних, економічних і культурних потреб та інноваційного розвитку України. Для Національного дендрологічного парку «Софіївка» наукова, науково-технічна і природоохоронна діяльність є основною. Науково-дослідний інститут створений на базі історичного парку «Софіївка» заснованого у 1796 р. польським магнатом С.Щ.Потоцьким. Сучасна площа парку - 179,2 га. Як наукова установа у віданні Академії наук України перебуває з 1955 року згідно з Постановою Ради Міністрів України від 26.09.1955 р. №1184. Статус науково-дослідної установи наданий дендропарку Постановою Президії академії наук України №26 від 23.01.1991р. Статус науково-дослідного інституту наданий Постановою Президії Національної академії наук УРСР №68 від 6.04.2005р. Національний дендрологічний парк «Софіївка» - видатний пам’ятник садово-паркового мистецтва кінця XVIII -початку XIX століть світового значення, пам’ятка паркобудування й архітектури України, занесений до державного реєстру національного культурного надбання (схваленого рішенням Колегії Держкоммістобудування України 23.12.1993 р. №12 на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1992 р. №466), музей природи і садово-паркового мистецтва
Информация взята с google.com

Lesya Melnyk

06.06.2021
Лише уявіть: майже 180 га землі, на якій посаджено понад 3300 екзотичних й місцевих дерев та кущів, неймовірні ландшафти, озера, водоспади, фонтати... І все це - заради кохання ????. Магнат Потоцький гарненько постарався колись, щоб подарувати дружині Софії на день народження.... ПАРК. Нічого так подаруночок, правда ????? Це вам не остання версія IPhone, а шедевр садово-паркового мистецтва. Софіївський парк розкішний і це підтвердить кожен з 150 000 відвідувачів ????. Саме стільки тут буває людей протягом року. Що мене здивувало? Повітря. Воно у парку особливе і його хочеться вдихати, відчувати, смакувати, як добротне вино. Усе це завдяки різним видам дерев та кущів. Тут дійсно можна оздоровитися і це чудово! Три години у парку промайнули дуууже швидко, бо звідусіль "вау", "дивись, як гарно", "зачекай, сфотографую"... Словом, обов'язково сюди повернемось щe. Але... саме місто Умань зовсім не таке, як я собі уявляла. Ціни "космос" (до речі, вхід у парк = 100 грн), інфраструктура так собі, проблема із закладами харчування, брудно, незатишно. Ух, сподіваюсь, через кілька років все зміниться до кращого ????. Загалом, маленька подорож вдалась! Парк неймовірний, тому якщо ще не бували тут - рекомендую! Нагадаю, що вхід платний - 100 грн для дорослих і 50 грн для діток. А ви були у Софіївському парку? Як вам?
Информация взята с google.com

Олександр Рощенко

16.05.2021
Дуже класно, але пожалкували, що не маємо принаймні єлектросасокатів.... Там поспіхом робити немає чого. Територія величезна. А от підземна річка для своєї ціни за квиток - так собі. Нічого особистого, просто бізнес. Поруч є парк нова Софіївка, якщо хочете побачити все за один день, то проходьте одним боком софїївку, біля нов. Софіївки є другий вхід/ вихід і ідіть у нову Софіївку. Після нової повертайтесь до парку і продовжуйте огляд іншим боком Коротше - вийти і повернутись у парк можна, а нову Софіївку доведеться проходити за один раз. Там автоматичні турнікети.
Информация взята с google.com

Viktoriia Behal

04.05.2021
Величезний парк, з цікавими місцями. Є фонтан, водоспади, полянки і багато-багато зелені, дерева різноманітні, каменисті гірки та лабіринт, амфітеатр... скульптури, пам'ятки... Краще взяти путівник і по ньому взнавати ідею того чи іншого місця. Тихо, пташечки, природа. Є туалети, безкоштовно, нормальні поки. В деяких місцях ще не дороблені доріжки, місця торгівлі знайшли, розташ. на двох локаціях. Їх би трохи окультурити, зробити в стилі парку. Дуже задоволені візитом туди. В порівнянні з Олександрією - цей парк більш окультурений, компактний (хоч ми ходили 6 годин), з цікавинками всілякими. Ціна квитка 100грн дорослий, 50 грн школярі. Парковка авто 40грн. Але воно того варте!!! Рекомендую однозначно!
Информация взята с google.com

Anna Hill

26.04.2018
Парк настолько большой, что обойти все за 1 день трудно. Лучше выбираться летом на 2 дня с ночевкой в городе.

Диана

26.04.2018

Что посмотреть

Церкви, костелы, монастыри

Монастырь Василианов

г. Умань, ул. Небесной сотни, 31

Центры этнотуризма

Могила цадика Нахмана

вул. Григорія Косинки, 3, Умань

Церкви, костелы, монастыри

Свято-Николаевский собор

г. Умань, ул. Небесной сотны, 39

Музеи

Художественный музей

г. Умань, ул. Коломенская, 2

Церкви, костелы, монастыри

Костел Успения Богородицы

г. Умань, ул. Коломенская, 2

Церкви, костелы, монастыри

Успенская церковь (Св. Иоанна Богослова)

г. Умань, ул. Успенская, 79

Музеи

Музей-квартира Н. В. Суровцовой

г. Умань, ул. Воинов-Интернационалистов, 6

Музеи

Музей культуры и быта Уманщины

г. Умань, переулок Любви, 6

Центры этнотуризма

Экоусадьба «Сирна Хатка»

Ул. Садовая, 10, Старые Бабаны

Курортные территории

Санаторий "Аквадар"

Маньковский район, пгт. Маньковка, ул. Лесная, 1

Достопримечательности архитектуры

Одаевская мельница

Монастырищенский район, с. Сарны

Подпишитесь на рассылку новостей и предложений от discover.ua и наших партнеров

Нажимая кнопку, вы соглашаетесь с Правилами и условиями.