Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Слов'янськ

Слов’янськ – місто, яке засноване 1645 році. Історія закладення населеного пункту доволі цікава, адже у далекому минулому він мав захищати територію від кримських набігів. Свою сучасну назву колишній острог отримав лише у 1794 р., до того фортецю величали Тор.

Пам'ятки у місті Слов'янськ

Найпопулярніші пам'ятки
Найпопулярніші музеї

Природні об'єкти

Солоні озера в Слов’янську

Слов’янськ

Туристична карта міста Слов'янськ

Маршрути у місті Слов'янськ


Харківська область / Ізюм

Маршрут «Степами Донбасу» 3д/2н

Мандруй Україною
Локації
10
Км
585.05
В дорозі
10г 37хв

Про місто Слов'янськ

Слов’янськ – місто, яке засноване 1645 році. Історія закладення населеного пункту доволі цікава, адже у далекому минулому він мав захищати територію від кримських набігів. Свою сучасну назву колишній острог отримав лише у 1794 р., до того фортецю величали Тор.

Слов’янськ – один із найстаріших українських бальнеологічних курортів. Потрапити в здравницю можна, виїхавши з міста лише на декілька кілометрів до соляних озер. Три санаторії спеціалізуються на загальному оздоровленні організму, лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату.

Церква Вознесіння Христового входить до переліку найбільш древніх храмів міста. Заснована ще у 18 ст., вона спочатку була повністю дерев’яною, а лише у 1775 р. будівлю змурували із каменю. 20-30-ті рр. минулого століття були не найкращим періодом у житті споруди, адже тоді її не лише закрили, а і частково зруйнували. Лише у 1980-х роках церкву було реставровано, встановлено новий купол та дзвіницю.

Г. Карачун – природна пам’ятка місцевого значення, з якої відкривається чудовий панорамний вид на місто. Про походження назви існує легенда, пов’язана з іменем Карачуна – біглого боярина, який за часів царя І. Грозного оселився біля підніжжя гори і займався грабунком торговців. Розбійника було вбито, але заховані ним скарби так і не знайшли.

Детальніше
Сховати

Гіди у місті Слов'янськ

Сергій Орлiк

Святогiрськ, Слов'янськ, Краматорськ
гід фотограф
Iндивідуальні екскурсії по Донецькій області з 2010 року. Активний дослідник Донецького краю.

Відгуки 2

zosia yasnaya

14.10.2021
Якщо говорити про санаторій «Слов’янський», а саме сюди їдуть щоб оздоровитись, то гостям пропонують номери різних категорій: є стандарти і люкси. Навіть у найдешевшому номері є ванна кімната, телевізор навіть безкоштовний Wi-Fi. Рекомендую зануритись у цілющі води озера Ріпне, але потрібно розуміти, що лікарі взагалі рекомендують довго не ніжитись у цій воді, вона ж лікувальна.

Галіна

14.10.2021
Слов’янськ унікальне місто. Довгий час воно асоціювалось з цілющими грязями, адже саме тут знаходиться одна з найстаріших бальнеогрязевих оздоровниць країни. Не потрібно боятися війни, вона була тут, але це місто, не дивлячись ні на що, залишилося українським. Тут не чутно української мови, але відчувається патріотизм, не показний, він схований у людях. А ось з розвагами у Слов’янську не так все райдужно. У місті особливо, крім солених озер особливо не має на що подивитись. На вокзалі і так будете, якщо буде нудно, то можна поїхати на Соборний майдан, подивитись на зруйновану психіатричну клініку чи покинуту багатоповерхівку та сіль-комбінат є ще храми тощо.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.