Замок в Денишах стоит в живописном месте на берегу реки Тетерев. Замок был построен по замыслу архитектора голландского в конце 19 века.
А замок наполовину разрушен, внутри ничего не осталось, кроме бетонных перекрытий на полу. Под замком есть подземные ходы, куда можно попасть через дыру в башне.
Чудовий вид з тераси з колись розкішного маєтку (на більш ніж 40 кімнат)
Дуже шкода втрачати такі архітектурні пам'ятки.
Є ще 3 маєтки Терещенків у Житомирській області: у Червоному тепер жіночий монастир (рекомендую екскурсію у Тараса, просто знайдіть позначку на мапі, є вся інфо); у Андрушівці(нині навчальний заклад і симпатичним ставком і парком); у Турчинівці.
Информация взята с google.com
Евгения Василишина
06.08.2021
У 1903 році Терещенко купив близько 3000 дес. землі в Денишах. Палац, побудований в 1910-1911 рокахналежав дружині Федора Терещенко - Надії Володимирівні.Для неї у збудованих поруч теплицях вирощували екзотичні фрукти. У зв'язку з відміною кріпосного права, багато дворян розорилися.
І Терешенки за безцінь викуповував їхні цукрові заводи. Навіть не палаци. Палаци йшли просто як додаток. Терещенко мав кілька садиб. Але лише одну з них, ту що в Денишах, називали не інакше, як "Замок Терещенко". Незважаючи на те, що садиба давно зруйнована, її стіни до сих пір зберігають сліди багатих ліпних прикрас і розкоші. Вперше палац був розграбований ще в 1917-му році.
Поруч з руїнами розташований дитячий будинок. Є історія про те, що ще при Союзі тут знайшли скарб. Вийшли на спадкоємців, і запитали, що зробити з грошима. Спадкоємці попросили відновити палац, в чому їм, звичайно, відмовили. І тоді вирішили побудувати дитячий будинок. Він працює до цих пір
Информация взята с google.com
Макс PMM
21.06.2021
Шкода, що такі будівлі залишають сам на сам з природою і недобросовісними людьми..
Все дуже занедбане, пошкоджене, багато сміття..
Вдивляючись в ті архітектурні задуми, які вціліли, на ту природу, яка навколо, із сумом скажу, що ми втратили велике історичне надбання :((
Відвідати варто! А місцевим потрібно КРИКАМИ вимагати охорони даного осередку!
Информация взята с google.com
Олександр Банцер
13.05.2021
Мальовниче місце, поряд річка, ліс. Від палацу лишились лише дві стіни, фасадна та ліворуч, але й по них можна відзначити минулу велич та розкіш маєтку. З плюсів сміття навколо не кидається в очі в порівнянні з іншими руїнами замків в Україні.
Информация взята с google.com
Ирина Г.
27.04.2021
Неймовірні враження! Така колоритна напіврозвалена будівля, і навіть у тих елементах, що досі не впали, відчувається якийсь шарм століть. Приємно тут погуляти, уявити, хто жив у цьому маєтку. Дивно, чому на такі локації досі безкоштовний вхід
Viktoria V
Евгения Василишина
Макс PMM
Олександр Банцер
Ирина Г.