Вы должны включить Javascript в вашем браузере для оптимальной работы сайта и отображения разделов полностью.
Insta place

Тарасова гора

Тарасова гора в Каневе - национальная святыня украинского народа, место захоронения выдающегося поэта-пророка Тараса Григорьевича Шевченко.
Мне нравится
Поехали!
Добавить в путешествие

Тарасова гора

Тарасова гора в Каневе - национальная святыня украинского народа, место захоронения выдающегося поэта-пророка Тараса Григорьевича Шевченко.

Вероятно в XI в. здесь был основан пещерный Каневский монастырь, после чего ее стали называть Чернечей горой. В середине XIX в., посетив эти места, Тарас Шевченко захотел приобрести здесь участок для строительства усадьбы, однако его планам не суждено было осуществиться. И только после смерти поэта гроб с его прахом был перезахоронен 10 мая 1861 г. в Каневе. Согласно завещанию, его похоронили на высокой днепровской круче, которую с тех пор называют Тарасовой горой. На могиле был насыпан курган и установлен крест. В бывшем доме смотрителя могилы Ивана Ядловского открыт музей "Тарасова светлица". В 1925 г. создан Шевченковский национальный заповедник, в 1939 - установлен самый большой в Украине памятник Тарасу Шевченко. В 2010 г.. после многолетней реставрации открыл свои двери литературно-мемориальный музей Т. Шевченко.

Подробнее
Скрыть

Отзывы 7

Альона Берник

11.08.2021
Дуже гарне спокійне місце, краса якої захоплює, саме в цьому місці з такими краєвидами хочеться втікти від усього світу і подумати про глибоке і прекрасне. Кожен українець, кожен черкащанин повинен відвідати гору на якій знаходиться могила Тараса Шевченка, віддати шану. Дуже велика доглянута територія вхід до якої безкоштовний вхід в музей 40грн з дорослого, вхід до будинку доглядача 20грн з дорослого, в понеділок вихідний, тому приїжджати не варто. Є два види підйому до гори, сходами 370 здається сходинків, або далі проїхати і там буде спуск де можна проїхати на машині, перед шлагбаум залишити і по території ходити вже пішки. По території є лавочки, і вода, вона знаходиться біля сходів не подалік від могили Т.Шевченка. Навпроти гори є кафе з гарним видом, гойдалка, літня тераса. Кухня там українська порції великі, їжа смачна.
Информация взята с google.com

Гость Привітний

20.07.2021
Про таке святе місце потрібно говорити або добре або взагалі краще змовчати. Гарний вид на Дніпро. Їздили з сім'єю за для виховання патріотизму у дітей. Багато дітям з дому розповідали про історію Канева, про Великого Кобзаря. І все б нічого якби у підніжжя гори не назойливі жіночки з букетиками. Піднімаючись східцями замість розповіді про Шевченка ми відповідали власним дітям на запитання "Чому люди так нахабно себе ведуть у святому місці? Чому їм так необхідно нажитися на цьому?" А загалом красиве місце.
Информация взята с google.com

Serhii Noha

20.06.2021
Гарне місце для відвідин. Від Києва 2 години автомобілем. Неподалік є пляжі на Дніпрі. В самій горі цікавий ансамбль-сходи підйому до могили Шевченка та музею. Шляхів пішого підйому з набережної 2, один - центральна композиція 1977 року та ще один, невеличка стежка-сходи з дерев'яних колод, можливо відновлений давній шлях, що вів до могили поета.
Информация взята с google.com

Roma Shvets

28.05.2021
Неймовірниі види відкриваються з Тарасової Гори, і на Дніпро і на кручі. Коли стоїш там, ти ніби відчуваєш присутність самого поета - так все гарно зроблено. Уривки з віршів викарбувані на золотих табличках, які доречі, також трансльовані шрифтом Браіля, що допомагає навіть сліпим людям відчути всю глибину віршів Тараса Григоровича Шевченка. Можу сміло порекомендувати усім побувати тут хоч раз, адже воно того вартує
Информация взята с google.com

Олександр Клименко

15.05.2021
Як умру, то поховайте Мене на могилі Серед степу широкого На Вкраїні милій, Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий. Як понесе з України У синєє море Кров ворожу... отойді я І лани і гори — Все покину, і полину До самого Бога Молитися... а до того Я не знаю Бога. Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте І вражою злою кров’ю Волю окропіте. І мене в сем’ї великій, В сем’ї вольній, новій, Не забудьте пом’янути Незлим тихим словом
Информация взята с google.com

Олег Костюкевич

26.04.2018
Просто незабываемое место. Вид на Днепр и весь комплекс очаровуют.

Anna Hill

26.04.2018
Побывав на этой горе у могилы Кобзаря, вы ощутите наяву слова о могучем Днепре и кручах, испытаете невероятные эмоции!

Что посмотреть

Музеи

Каневский музей Тараса Шевченко

г. Канев, Тарасова Гора

Церкви, костелы, монастыри

Казацкая церковь Покрова Пресвятой Богородицы

г. Канев, ул. Монастырок, 2 а

Природные объекты

Шевченковский национальный заповедник

г. Канев, Тарасова Гора

Природные объекты

Каневский государственный природный заповедник

г. Канев, ул. Шевченко, 108

Церкви, костелы, монастыри

Успенский собор

г. Канев, ул. Небесной Сотни, 62

Музеи

Музей народного декоративного искусства

г. Канев, ул. Героев Небесной Сотни

Природные объекты

Королевский колодец

г. Канев

Природные объекты

Озеро "Бучак"

Бучак

Достопримечательности архитектуры

Помещение земской больницы (Дом врача)

Черкасский район, с. Мошны, ул. Спасо-Преображенская, 60

Церкви, костелы, монастыри

Спасо-Преображенская церковь

Черкасский район, с. Мошны, ул. Благовестная, 2

Природные объекты

Парк Трахтемиров

Трахтемиров

Подпишитесь на рассылку новостей и предложений от discover.ua и наших партнеров

Нажимая кнопку, вы соглашаетесь с Правилами и условиями.