Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Закарпатська обласна філармонія (Синагога)

Є в Ужгороді об’єкт, який не зможете оминути жоден турист чи гість міста — це будівля колишньої синагоги, а наразі обласна філармонія.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Закарпатська обласна філармонія (Синагога)

Є в Ужгороді об’єкт, який не зможете оминути жоден турист чи гість міста — це будівля колишньої синагоги, а наразі обласна філармонія.

Свого часу єврейська громада міста стала настільки численною, що почала потребувати власної святині. І в 1904 році управа міста Ужгород виділила під будівництво синагоги ділянку досить цінної землі на березі річки Уж. Збудували синагогу у неомавританському стилі, архітекторами проекту стали Дюла Папп та Ференц Саболч. В оздобленні фасаду використали рожевий мармур, декоративну цеглу та червону керамічну плитку. Перед початком будівельних робіт євреї за власні кошти укріпили схил, спорудивши камінну стіну. Будівля синагоги була дуже гарною, якось нібито ажурною. Над входом фасад прикрашала зірка Давида, з іншого боку балкон з ажурним елементами, а дах був скляний та оздоблений мозаїками.

Друга світова війна та прихід Радянської влади внесли свої корективи в історію синагоги. Євреїв у післявоєнний період у місті майже не залишилося, до того ж релігія була не в пошані у радянської влади, тому в 1947 році будівлю передали недавно створеній філармонії. В 1957 році синагога стала філармонією назавжди втративши свої архітектурні елементи. Так зірку Давида заклали цеглою, на її місці зробивши просто кругле віконце, зникли балкон та декорації на даху, а скляний купол накрили залізом. В середині облаштували вестибюль та зробили другий поверх, де і розмістилася концертна зала. В 1974 році поряд побудували нову будівлю філармонії, яка з’єдналася зі старою коридором. Внутрішнє оздоблення хоч і збереглося, але не повністю, до того ж значно постраждала акустика. Зараз в середину можна потрапити, відвідавши якийсь концерт, а заодно і послухати орган, встановлений тут в радянські часи.

А от ззовні, якщо придивитися детальніше, видно, що фасад синагоги руйнується. Проводилося декілька косметичних ремонтів, але цього замало, наразі будівля потребує якісного капітального ремонту, на який, на жаль, у місцевої громади не вистачає коштів. Кажуть, була така пропозиція порятунку пам’ятки — розібрати її по цеглині і перевезти до Ізраїлю.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Закарпатська область, пл. Театральна 10, Ужгород

48.621673 | 22.299961

(0312) 63-05-44

Сайт

Локація на Google

Відгуки 5

Дарья Ср

23.06.2018
Примітила цю гарну будівлю ще з пішохідного мосту. Здалека за зірками вгадувалася синагога, а виявилася філармонія) Всередині також дуже красиво.
Інформація взята з google.com

ser brams

05.05.2018
Обов'язково для відвідування)))) цікава будівля ззовні та шикарний зал всередині, заплануйте похід на концерт філармонії та отримайте насолоду як для очей так і для вух)))
Інформація взята з google.com

Анна Швидченко

07.04.2018
Раніше синагога, наразі - філармонія. Красива будівля, яскрава...хоча дещо занедбана. По суботах та неділях з 13 до 14 грає орган. Всередині дуже гарно, вітражні вікна, розписані стіни та стеля. Варто відвідати. Вхід 15 грн.
Інформація взята з google.com

Олег Ковальчук

04.04.2018
Приміщення колишньої синагоги в марокканському стилі. І зверніть увагу, що зірки на будівлі не шестикутні, як на більшості синагог, а восьмикутні. І дивне поєднання - в приміщенні синагоги розміщений орган. Кажцть, що звучить непогано, особисто я на мав змоги почути.
Інформація взята з google.com

Иван Стан

15.01.2018
Закарпатська обласна філармонія розташована на площі Театральній в місті Ужгород. В філармонії є глядацька зала,де проходять різноманітні концертні виступи та театральні постановки, творчі зустрічі. Розташувана філармонія в бувшій синагогі, тому зовнішній вигляд та внутрішнє оздоблення фасадів вражає своєю красою.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Ужгородський греко-католицький кафедральний собор

Площа А. Бачинського, 1, Ужгород

Церкви, костели, монастирі

Василіанський монастир

вул. Волошина, 54, м. Ужгород

Фортеці, замки, палаци

Ужгородський замок

вул. Капітульна, 33, Ужгород

Природні об'єкти

Липова (сакурова) алея

пл. Пушкіна, Ужгород

Пам'ятки будівництва і архітектури

Ужгородський некрополь (Кальварія)

вул. Тиха, 16, Ужгород

Курортні території

Готельно-ресторанний комплекс «Золота Гора»

Ужгородский р-н, село Барвінок, урочище «Золота гора»

Фортеці, замки, палаци

Невицький замок

с. Невицьке

Пам'ятки будівництва і архітектури

Середнянські винні підвали

вул. Шевченко, 6, смт Середнє

Курортні території

Курорт «Воєводино»

с. Тур'я Пасіка, Перечинський р-н

Природні об'єкти

Воеводино курорт

Курорт «Воеводино», Тур'я Пасіка, Закарпатська область, Україна, 89223

Де зупинитись?

Санаторії

Санаторний комплекс «Деренівська купіль»

150-К, Нижнє Солотвино

Санаторії

Санаторно-курортний комплекс «Термал Стар»

село Нижнє Солотвино, 226, урочище Деренівка

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.