Сьогодні містечко Буча досить таки популярне, тут активно ведеться будівництво нових осель, сюди люблять приїздити на відпочинок кияни. Але коріння цієї популярності лежить далеко в минулому. Вже на початку ХХ століття Бучу облюбовує столична інтелігенція та еліта, а все завдяки прекрасній природі та будівництву залізниці. Власниками дач стають такі відомі люди, як батьки Бориса Патона та Михайла Булгакова.
Тоді ж, у 1900 році, у Бучі купує ділянку радник та інженер управління Києво-Ковельської залізниці Євген Штамм і будує садибу — двоповерховий будинок у неоромантичному стилі, прикрашений гарним цегляним елементами та двома вежами з декоративними бійницями, що робить його схожим на справжнісінький замок. Поряд було розміщено господарчі споруди, деякі з них збереглися до нашого часу. Садиба знаходилася посеред парку, до неї вела широка під’їзна алея. Штамм залишив свою садибу у двадцятих роках, після чого в ній деякий час розміщувався будинок дитини. У 1982 році будівля переходить до дитячого санаторію «Дружній», який проіснував тут до 2004 року, коли у будинку спалахнула пожежа і знищила всю внутрішню частину споруди. З того часу прекрасна садиба стоїть пусткою.
Десь у 2013 році територію колишнього санаторію огородили парканом, з’явилася охорона і потихеньку почалася забудова новими котеджами. Тому до самої садиби не всім вдається потрапити без перешкод, можуть не пустити і заборонити фотографувати.
Але варто випробувати долю і спробувати таки побачити цей прекрасний неороманський замок, зведений ще до революції.
Якщо вже будете в Бучі, то не забудьте відвідати прекрасний міський парк та найкрасивіший вокзал Київщини, зведений у 1901 році у стилі еклектики з готичними елементами.