Приблизно у 1907 році на місці літнього балагану тут почала зводитись велична будівля з нового на той час матеріалу – залізобетону.
Будівництво театру здійснювалось за проектом відомого харківського архітектора Гінзбурга на кошти місцевої влади та де – які заощадження палкого прихильника театрального мистецтва, місцевого антрепренера Дмитра Митрофановича Корепанова, який, так би мовити, “перехопив” проект, що призначався для Ялтинського театру.
Будівництво, яке де-кілька разів припиняли через нестачу коштів, тривало довгих сім років. І, приблизно, у 1909 – 1912 р.р. Сумський театр, який почав носити подвійну назву “Тіволі” та “Театр Корепанова”, гостинно зустрів перших глядачів.
На той час театр багато у чому був унікальний: залізобетонні стіни, чудова акустика, глядацька зала, що вміщувала понад 800 осіб, сцена, що обертається, й, особливо, підлога, яка, за допомогою оригінальних механізмів, виготовлених на місцевих заводах змінювала уклін. До речі, аналог будівлі є лише у Ніцці (Франція).
Біля будинку театру розташовувався розкішний літній сад, де під час антракту прогулювались пишно вдягнені дами зі своїми кавалерами.
Після побудови нового театру сумчанам відкрилась надзвичайна можливість вибору різноманітних видовищ. Досвідчений антрепренер Корепанов запрошував безліч театральних труп та закордонних знаменитостей. На сцені Сумського театру побували артисти Міланської опери, відомі естрадні співаки Плевицька та Вяльцева.
Після остаточного затвердження Радянської влади цей театр був перейменований у музично -драматичний театр імені ІП-го Інтернаціоналу, а літературно-драматичну студію на той час очолював відомий письменник, педагог та театрознавець Яків Мамонтов.
У 1939 році у будинку театру розмістилась трупа Сумського українського музично-драматичного театру, яка виникла на базі Харківського робітниче – колгоспного пересувного театру.
У подальшому театру було присвоєне ім’я великого російського актора М.С.Щепкіна…
Доля будинку Сумського театру досить нелегка. На своєму шляху театр пережив безліч реконструкцій та відновлень.
Так, приблизно, у 1928 році пожежею було знищено весь дах та інтер’єр театру. Декілька років будинок був занехаяний й відновили його лише у 1939 році.
Під час Другої світової війни у 1943 році театр був знову знищений німецько-фашистськими загарбниками, які, відступаючи, підпалили будівлю.
І знову безліч реконструкцій, безліч відновлень… .
Але після кожного струсу долі театр оживав й оживає, даруючи радість зустрічі Сумського глядача з улюбленими акторами….
У 1981 році, з отриманням нового театрального приміщення, трупа Сумського театру драми та музичної комедії ім. М.С.Щепкіна залишила цей старовинний будинок і з того часу у будівлі функціонує Сумський обласний театр для дітей та юнацтва.
Створений 29 грудня 1975 року спочатку як театр ляльок, театр поступово завойовував все більше прихильників. І з отриманням стаціонарного приміщення розширились можливості обслуговування глядачів різного віку. Саме на підставі цього й виникла ідея створити театральний комплекс: театр юного глядача (ТЮГ) та театр ляльок.
Отже, 21 квітня 1981 року наказом по Міністерству культури Сумський театр ляльок реорганізовано в обласний театр для дітей та юнацтва. На сьогодні цей театр єдиний у своєму роді серед театрів України та СНД, який являє собою театральний організм, що поєднує у своїх виставах два види театрального мистецтва: драматичний та предмету, маски, ляльки.
Сумська область, вулиця Покровська, 6, Суми
50.907015 | 34.7917113
Понеділок-П’ятниця / 9.00–18.00; Субота / 10.00–15.00; Неділя / вихідний
Родіон Антоненко
Наталья Миленина
Marina K
Наталка
Igor Petrenko