Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Свято-Троїцька церква

Свято-Троїцький храм на околиці біля Приморська був закладений в цих місцях ще в 1811 році – це найстаріша церква нашої області.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Свято-Троїцька церква

Свято-Троїцький храм на околиці біля Приморська був закладений в цих місцях ще в 1811 році – це найстаріша церква нашої області.

Свято-Троїцький храм був закладений у 1814 році на березі р. Обиточна на честь перемоги у війні над Наполеоном 1812 року. Перші роки Свято-Троїцький храм був дерев’яним. У 1818 році розпочалося будівництво кам’яної будівлі, що тривало 18 років. Тільки у 1838 році тут розпочалися служби. Храм має хрестовокупольну конструкцію. Середохрестя увінчане світловим барабаном з вісьмома вікнами, на якому тримається напівсферичний купол. Три його стіни завершуються фронтонами, до четвертої примикає дзвіниця.

В 30-х роках ХХ ст. храм закрили, а дзвіницю підірвали. Настінні розписи сховали під товстим шаром штукатурки. Так церква перетворилася на склад.

Православній церкві будівлю повернули лише у 1991 році, з набуттям Україною незалежності. Тоді розпочали відновлення споруди храму — відбудували дзвіницю, частково вдалося відкрити фрески ХІХ ст.

Сьогодні до Свято-Троїцької церкви приїжджають помолитися та подивитися на чудеса. Так, у храмі є ікона Ісуса Христа, що вже протягом двадцяти років постійно оновлюється, а ікона Іверської Божої Матері мироточить.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Запорізька область, Приморський р-н, м. Приморськ

46.737223 | 36.391662

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.