Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Соляні шахти Соледара

Уже з назви можна зрозуміти, що Соледар є містом, де добувають «біле золото землі».
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Соляні шахти Соледара

Уже з назви можна зрозуміти, що Соледар є містом, де добувають «біле золото землі».

Місцеве підприємство «Артемсіль», що працює з 1881 року є найбільшим в Східній та Центральній Європі з виробництва та реалізації солі. У одній з його підземних шахт на глибині 288 метрів у 1990-х роках було створено спеціалізований Музей соляної промисловості. Шахта знаходиться на місці древнього моря, тому стіни, підлога, стеля з візерунками та вигинами – усе створено природою з солі.

У експозиційних залах музею представлено речі, інструменти та одяг шахтарів. Крім того, Музей соляної промисловості співпрацює з Артемівським краєзнавчим музеєм, колекція якого містить багато експонатів присвячених розвитку галузі.

Крім того, тут діє спелеосанаторій для лікування захворювань дихальних шляхів та алергій. У 2004 році відкрили ще одну унікальну особливість шахти – її акустику. Того року тут провели концерт Донбаського симфонічного оркестру «Соляна симфонія», після якого австрійський диригент сказав, що таке звучання можуть забезпечити лише 2-3 театри в світі.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Донецька область, Соледар

48.694398792875056 | 38.05787848438291

вт-нд 10:00–17:00

(050) 608 9070

Сайт

Локація на Google

Відгуки 4

Andrii S

02.08.2021
Дуже цікаво! Але потрібно зателефонувати та записатися зазделегідь, бо може не бути вільних місць.
Інформація взята з google.com

Svіtlana

24.07.2021
Дивовижна, вражаюча Україна. Соледар занесено до книги рекордів Гіннеса саме за цікавинки Соляної пещери! Дихається вільно і незвичайно. Око тішиться. Іноземці у захваті від цього місця, хотілося б і українців сюди побільше, але вихованих і не після Бахмуту... Гід надзвичайно жваво, з гумором читає інфо, від жодного питання не ухиляється.
Інформація взята з google.com

Ігор Скіба

06.07.2021
Це щось неймовірне!!!! За вісім років вперше спустився, рекомендую кожному!!! Ми шукаємо по світі, якийсь мандри, забуваючи за красою, яка в нас поряд, в НАШІЙ країні))
Інформація взята з google.com

Ірина Коноз

26.05.2021
Безліч цікавих лабіринтів ті інстаояцій. Музей - печаль. А от камера вразила. Її висота близько 30 метрів, довжина близько кілометра. В печері знаходиться футбольне поле, на якому проводять справжні футбольні змагання. А в 2003-му році в камері був зафіксований рекорд, занесений до книги рекордів Гіннеса - перше підземне повітроплавання на повітряній кулі. Прогулянка соляними печерами не тільки цікава, але й корисна. Тут особливий мікроклімат. Повітря насичене мікрочастинками солі, що має цілющий вплив на організм. Ну й стіни лабіринтів можна спробувати на смак - що я й зробила ;) Але найбільше хотілося просто посидіти в тиші, всотувати спокій і насолоджуватися цією казкою.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Природні об'єкти

Заповідник Крейдова Флора

поруч з с. Крива Лука

Природні об'єкти

Крейдяні Білокузьминівські скелі

с. Білокузьминівка

Природні об'єкти

Дендропарк «Мелодія лісу»

смт Ямпіль

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.