Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Солоні озера в Слов’янську

Комплекс з озер карстового походження в басейні Сіверського Дінця унікальний тим, що є найбільш віддаленим від моря комплексом солоних озер природного походження.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Солоні озера в Слов’янську

Комплекс з озер карстового походження в басейні Сіверського Дінця унікальний тим, що є найбільш віддаленим від моря комплексом солоних озер природного походження.

Саме завдяки їм Слов’янськ став відомим центром солеваріння й бальнеологічним курортом.

Найчастіше говорять про три озера, але насправді їх більше. Найзначніші за площею і використанням 4: Солоне, Вейсове, Гарячка та Рапне. Перша згадка про них датована початком 17 століття.

Озеро Рапне, назване так через високий вміст солі, з 1975 року є гідрологічною пам’яткою природи. Ще один варіант назви — Ріпне («земля ріпнула»). У 1832 році на ньому було засновано Слов’янський бальнеологічний курорт. Рапне використовують для холодних купань.

Солоне або Сліпне — найбільше із солоних озер Слов’янська. Його площа становить 30 гектарів. Кажуть, що місцеві випасали поблизу сліпих коней, які втратили зір на Юзівських шахтах. Звідси й назва озера. Як і Рапне, воно вважається гідрологічною пам’яткою. У 1907 році води цього озера здобули найвищу відзнаку на фестивалі в бельгійському місті Спа, що посприяло розвитку всього курорту.

Вейсове озеро, назване так на честь землевласника Вейса, складається з двох частин, розділених штучним насипом. В одній його частині купаються, а в іншій роблять грязелікувальні процедури. У 2018–2019 роках на озері облаштували інфраструктуру для відпочивальників.

Гарячка — найменше з цих озер. Назвали його так за високу температуру — місцями до 40 градусів. На березі острова облаштований тематичний пляж «Куба».

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Донецька область, Слов’янськ

48.876384795795026 | 37.622211189215335

Локація на Google

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Природні об'єкти

Національний природний парк «Святі Гори»

Святогірськ

Церкви, костели, монастирі

Свято-Успенська Святогірська Лавра

вул. Зарічна, 3, Святогірськ

Природні об'єкти

Заповідник Крейдова Флора

поруч з с. Крива Лука

Природні об'єкти

Крейдяні Білокузьминівські скелі

с. Білокузьминівка

Природні об'єкти

Дендропарк «Мелодія лісу»

смт Ямпіль

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.