Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Регіональний ландшафтний парк «Сеймський»

«Сеймський» — регіональний ландшафтний парк, розташований у західній частині Сумської області в межах чотирьох адміністративних районів області: Путивльського (36210,6 га), Конотопського (30865,4 га), Кролевецького (24664,6 га) та Буринського (7117,3 га) районів. Загальна площа становить 98857,9 га. Отже, регіональний ландшафтний парк «Сеймський» — це найбільша за площею в Сумській області природо - заповідна територія.

Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Регіональний ландшафтний парк «Сеймський»

«Сеймський» — регіональний ландшафтний парк, розташований у західній частині Сумської області в межах чотирьох адміністративних районів області: Путивльського (36210,6 га), Конотопського (30865,4 га), Кролевецького (24664,6 га) та Буринського (7117,3 га) районів. Загальна площа становить 98857,9 га. Отже, регіональний ландшафтний парк «Сеймський» — це найбільша за площею в Сумській області природо - заповідна територія.

Даний природно – заповідний об’єкт є природоохоронною, рекреаційною установою регіонального значення, що створена без вилучаються земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів у власників або користувачів з метою збереження в природному стані типових або унікальних природних комплексів та об’єктів, а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення.

На Комунальний заклад Сумської обласної ради «РЛП «Сеймський» покладено виконання трьох основних завдань:

- збереження цінних природних комплексів та об’єктів;
- додержання режиму охорони території закладу;
- сприяння екологічній освітньо - виховній роботі за умов розвитку ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності.

Що ж воно таке РЛП «Сеймський». До складу регіонального ландшафтного парку входить заплава р. Сейм, надзаплавні тераси та правий корінний берег. В межах РЛП в р. Сейм впадає ще й р. Клевень, всі елементи долини якої також представлені. Основну площу займають ліси та луки, а в заплавах (здебільшого приток р. Сейм) значні площі займають болота та заболочені місця. Ліси представлені хвойними, листяними та змішаними насадженнями. Соснові ліси парку розташовані на боровій терасі річок Сейм та Клевень, а також насаджені серед інших ландшафтів.

У тваринному світі Сеймського регіонального ландшафтного парку переважають тварини водно–болотного комплексу. Серед ссавців – це водяний пацюк, ондатра, єнотовидний собака, звичайна кутора, видра (належить до Червоної книги України) та бобер. Серед пташок тут мешкають клевень, звань, любка, водяна курочка, погонич, крижень, чирок-тріскунок, чайка, рибалочка, берегова ластівка, жовта та біла плиски, очеретяна веснянка та інші. Проживає тут і червонокнижний сірий журавель. Його основні місця поселення розташовані у заболочених вільшняках лісового масиву „Мутинський бір”. Іще одним рідкісним птахом є кулик–сорока, який мешкає на піщаних прируслових косах. Серед плазунів та земноводних зустрічаються кумка червоночеревцева, ставкова, озерна та гостроморда жаби, тритони, вуж звичайний. Відомо також близько 30 видів риб, серед яких зустрічається червонокнижний вид – стерлядь. Варто згадати і про лісову фауну Сеймського регіонального ландшафтного парку. Велику цінність становить такий звір, як зубр. Ще у 1985 році він був акліматизований на території Конотопського державного мисливського господарства. На території парку також мешкає червонокнижний вид – горностай, який досить звичний для Сеймського РЛП. Серед інших ссавців – лось, європейська козуля, дика свиня, лисиця, лісова куниця, ласка, білка, заєць – біляк тощо.

Загалом РЛП «Сеймський» з урахуванням своєї площі займає провідне місце у структурі природо – заповідного фонду Сумської області. Також важливо зазначити, що серед інших природо – заповідних територій області він вирізняється:

- оптимальною конфігурацією;
- повною репрезентативністю ландшафтних комплексів долини середньої течії р. Сейм;
- високим різноманіттям флори та фауни;
- добре збереженими природними комплексами;
- значними рекреаційними ресурсами та достатньо розвинутою інфраструктурою для відпочинку;
- відомими пам’ятками історії та культури.Як впливає створення парку на життя і діяльність місцевого населення?

Здійснення заходів по відтворенню/відновленню природних ресурсів дозволяє суттєво примножити багатство місцевої флори та фауни. На території РЛП «Сеймський» в господарській зоні будуть зберігатися традиційні види природокористування, у тому числі сінокосіння, випас худоби, спортивне рибальство, бджільництво, збір грибів, ягід та лікарських рослин, вирішуватимуться питання заготівлі дров тощо. 

Рекреаційна діяльність на території парку є прямою інвестицією в економічний розвиток регіону. Вона буде здійснюватись шляхом створення сприятливих умов для відпочинку відвідувачів на лоні природи і буде включати: облаштування екологічних та туристичних маршрутів та зон відпочинку; організацію екологічних таборів для школярів та молоді; залучення місцевого населення до рекреаційної діяльності; надання інформаційних послуг через випуск друкованої, фото- та відеопродукції, виготовлення інформаційних стендів; залучення та співпраця з рекреаційними закладами регіону щодо відвідування території РЛП «Сеймський»; забезпечення додержання вимог щодо відвідування території; попередження правопорушень та засмічення і захаращення території; реалізації заходів з профілактики та захисту природних комплексів від шкідників та хвороб; запобігання виникненню пожеж та інших надзвичайних ситуацій тощо.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 1

Сумська область, м. Путивль, пр. Іоанна Путивльського,18

51.357944 | 33.373134

+38(050) 238-21-82

Локація на Google

Відгуки 1

ameba.brain

14.10.2021
враховуючи те, що в багатьох селах повисихали всі ставки ( зміна клімату або привіт нашим варварам - фермерам, які все вщент засіюють кукурудзою і соняшником ), то наявність Сейма - це відрада для всіх жителів регіону. я не знаю яким він бува раніше, але зараз глибина коливається від півметра до двох або більше. ходив у декілька сплавів по Сейму на сап-дошці і на каяках - безумовно чудові враження. раджу всім спробувати

Що подивитись

Природні об'єкти

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва княгині Львової

Конотопський район, с.Бочечки, вул. Загребля, 10

Музеї

Меморіальний музей Миколи Стороженка

Конотопський район, с.В’язове, вул. Клубна, 1-А

Природні об'єкти

Яблуня-колонія

вул. Андріївська, 71, Кролевець

Музеї

Музей зброї та військової техніки

Спадщанський ліс (11 км від Путивля)

Музеї

Музей партизанської слави

Спадщанський ліс (11 км від Путивля)

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.