Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn
Природні об'єкти

Придніпровський парк

Міськи́й парк культу́ри «Придніпро́вський» — парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва у Кременчуці. Парк розташований на лівому березі Дніпра, уздовж річки споруджено дамбу з набережною. На грудень 2011 року в парку налічувалося 3300 дерев. На території парку розташована скеля-реєстр — пам'ятник природи.

Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Придніпровський парк

Міськи́й парк культу́ри «Придніпро́вський» — парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва у Кременчуці. Парк розташований на лівому березі Дніпра, уздовж річки споруджено дамбу з набережною. На грудень 2011 року в парку налічувалося 3300 дерев. На території парку розташована скеля-реєстр — пам'ятник природи.

Придніпровський — це перша з трьох черг, дві інші — Ювілейний та Студентський парки. Перша черга парку була закладена в 1959 році площею 18 га та простягнулася від Річкового вокзалу до Штабного скверу.

Течія Дніпра омиває дамбу з західної сторони парку. Під дамбою намитий піщаний пляж. На півночі парк межує з вулицею Гоголя, на північному сході з вулицею Коцюбинського, на південному сході — генерала Жадова, на півдні дотикається до вулиці Першотравневої, де розташована кінцева зупинка декількох маршрутів тролейбуса та іншого громадського тарнспорта.

До Другої світової війни на місці сучасного парку розташовувалися житлові будинки та вулиці, а також військовий госпіталь. Перед шпиталем наприкінці XIX століття було розбито Штабний сквер (пізніше перейменований у сад імені Карла Маркса, Пролетарський сквер і, нарешті, у Піонерський сквер). У передвоєнний час сквер було передано дітям, у ньому працювала бібліотека, читальний зал, фізкультурний майданчик, буфет, гуртки, а також літній кінотеатр, був побудований фонтан. Навколо скверу була споруджена огорожа.

Невід'ємною частиною парку є набережна Дніпра. Її доля пов'язана з будівництвом водозахисної дамби, яке велось протягом 1927–1929 років. У центральній частині дамби була влаштована гранітна підпірна стіна зі сходами до берега Дніпра. Під час повені 1931 року дамба не витримала натиску води, унаслідок чого Кременчук був частково затоплений. Після цих подій за новим проектом захисну дамбу відновили. Сучасного вигляду дамба набувала під час створення двох черг Придніпровського парку протягом 1959–1975 років.

Під час німецької окупації на території сучасного парку розміщувалися в'язні концтаборів. У роки війни місто було зруйноване на 97 відсотків. На березі Дніпра вціліли вежа Потьомкіна, а також будівлі військового госпіталю, що постраждали від вогню. Руїни інших будівель вздовж набережної були розібрані для спорудження парку. У результаті було скасовано кілька дореволюційних вулиць і провулків.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Полтавська область, вулиця Коцюбинського, 2, Кременчук

49.0620772 | 33.330534

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Музеї

Кременчуцький краєзнавчий музей

вулиця Ігоря Сердюка, 2, Кременчук

Природні об'єкти

Парк Миру

Кременчук

Церкви, костели, монастирі

Церква Преображення Господнього

проспект Лесі Українки, Кременчук

Пам'ятки будівництва і архітектури

Свічний заводик «Candy Light»

вулиця Свіштовська 25, Кременчук

Де зупинитись?

Садиби

Country House

Полтавська обл., Кременчуцький р-н, с. Чечелеве

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.