Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Палац Терещенків у Турчинівці

Маєток Терещенків у селі Турчинівка Житомирської області будувався як придане Наталі Терещенко, доньки Федора Терещенко.

Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Палац Терещенків у Турчинівці

Маєток Терещенків у селі Турчинівка Житомирської області будувався як придане Наталі Терещенко, доньки Федора Терещенко.

Родина Терещенків була однією з найбагатших в Російській імперії і мала велику кількість маєтків. Але палац в Турчинівці є особливим – він був побудований спеціально для родини, а не придбаний у збанкрутілих поміщиків. Його заклав Федір Терещенко наприкінці ХІХ століття, а завершувала будівництво вже його донька Наталія, у заміжжі Уварова-Терещенко. Маєток використовувався Наталією як літня резиденція аж до більшовицького перевороту. Саме з Турчинівки жінка тікала до Франції.

Після революції в палаці Терещенків було організовано професійну сільськогосподарську школу. Сьогодні тут розташований Турчинівський професійний ліцей. Палац зберігся до наших днів у хорошому стані. Будівля є взірцем неоренесансу, притаманного архітектору родини Терещенків Павла Голландського. Палац прикрашають еклер та кругла башта під шпилем. Стіни прикрашені різноманітними орнаментами та гербом Уварових. Також частково зберігся парк навколо палацу. Деякі дерева була посаджені ще пані Наталією. Комплекс охороняється як пам’ятка архітектури національного значення.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Житомирська область, Турчинівка

50.450100 | 30.523400

0413993672

Локація на Google

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.