Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Озеро Солоний Лиман

Серед соснових і листвяних лісів у Новомосковському районі Дніпропетровщини сховалось від чужих очей озеро Солоний Лиман.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Озеро Солоний Лиман

Серед соснових і листвяних лісів у Новомосковському районі Дніпропетровщини сховалось від чужих очей озеро Солоний Лиман.

Воно знаходиться у заповідних місцях та вважається унікальним завдяки складу води. Тут є три родовища, з яких беруть прісну, а також солону та мінеральну води. Є й лікувальні мулові грязі, а чудовий аромат хвої, що змішується з степними вітрами, створює атмосферу спокою.

Ще запорізькі козаки знали про те, що вода в озері має лікувальні властивості, але науковці вперше потрапили сюди лише наприкінці 19 ст. Геологи вивчали проби води, а заразом спробували на собі й грязьові ванни: таким чином вони дізнались про можливість лікувати на берегах озера подагру та радикуліт, ревматичні хвороби, запалення шкіри, тощо.

Сьогодні озеро Солоний Лиман – то не лише чудова місцина для активного відпочинку, туризму та заміських піших або веломаршрутів, але й постачальник лікувальної води та грязі до лікарні та оздоровчого комплексу, що було збудовано тут на початку 1990-х років.

Цікаво, що вода в частині озера прісна, там навіть риба є! На острові, що розташований всередині озера, завжди гомонять птахи: тут можна зустріти водоплаваючих та степових представників деяких рідкісних видів, що занесені навіть у Червону книгу!

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Дніпропетровська область, Новомосковський район

48.640809 | 35.519056

Локація на Google

Відгуки 5

Екатерина Галашева

27.07.2018
Отличное место, лес, вода, приветливые люди ????
Інформація взята з google.com

Vaka 66

20.07.2018
Остался островок социализма!!!! Надолго ли? Если нет,очень жаль
Інформація взята з google.com

Dima Nikolaev

09.07.2018
Грязь, соль, вода, воздух делают свое дело как надо. Рекомендую оздоровиться в этом чудесном и святом месте.
Інформація взята з google.com

Anel Vzuk

19.06.2018
Ездили на велосипедах посмотреть данный лиман,в санатории не были. Сам лиман большой,можно грязи принимать,не заходя далеко. Недалёко озерцо с пресной водой,где можно потом помыться. Есть источник с лечебной водой,но хранится она после набора до 1,5часов Был столик и две лавочки,хотелось бы,чтобы был хоть какой-то навес,потому что днём при солнечной погоде очень жарко. Ещё в самом лимане водятся змеи,поэтому надо быть аккуратнее. Недалеко есть лес, где можно прогуляться
Інформація взята з google.com

Денис Мулик

26.04.2018
Очень Красивое место. Тишина и благодать очень красивая природа, прям душа отдыхает после шумного города.

Де поїсти?

salt-2

Ресторан української кухні

Гуляй Поле

Новомосковський р-н, с. Новоселівка, автодорога М-04

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.