Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Олицький замок

Олицька фортеця вважається однією з найстаріших на території України бастіонних споруд.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Олицький замок

Олицька фортеця вважається однією з найстаріших на території України бастіонних споруд.

Безпосередньо Олицький замок було закладено в 1564-му році, причому він ніс більше оборонну функцію, аніж естетичну. Проста квадратна форма, бастіони на певній відстані від мурів фортеці, земляні вали, а також рів з можливістю швидкого заповнення водою з місцевих річок – все це було необхідно в першу чергу для захисту.

В деяких місцях ширина мурів складала понад півтора метри, що було досить суттєвим показників і свідчило про надійність фортеці. Цікаво, що будівництво було завершено лише внуком засновника, князя Миколи Радзивілла, котрий раптово помер і не побачив готової споруди.

На території Олиці було зведено найбільший в Волинській області костел святої Трійці князем Альбрехтом Радзивіллом, який був дуже освіченою і набожною людиною. Саме тому він організував лікувальний шпиталь, де допомогу отримували не лише католики, а й представники інших конфесій. В період Другої Світової війни замок сильно постраждав – від палацу та багатьох інших споруд практично нічого не залишилось. Сучасне призначення території – психіатрична лікарня, яка функціонує і нині. Тут можна побачити частково збережені фрагменти захисних конструкцій часів розквіту замку.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 2

Волинська область, смт Олика

50.723317 | 25.809658

Локація на Google

Відгуки 2

Yuliia Lazarenko

26.08.2021
Красивий, але занедбаний палац. Територія величезна, але в приміщення потрапити неможливо. Охоронець провів нас у двір, показав бастіонні споруди і познайомив із дуже милими цуценятами, що бігають подвір'ям. Донедавна тут була психлікарня, і лише навесні всю територію перевели на баланс міністерства культури. Обіцяють зробити реставрацію, але невідомо, наскільки це затягнеться. А споруди потребуть ремонту вже дуже давно. Місце цікаве, також поруч знаходиться красивий костел. От тільки до Олики просто жахлива дорога з ямами та бруківкою.
Інформація взята з google.com

Валерія Когут

15.08.2021
Заїхали сюди після замку Любарта. То цей замок лишив по собі більше позитивних вражень, ніж замок в Луцьку, де за вхід у кожну башту і кожне приміщення потрібно додатково платити і хоч ціна невелика, це досить відштовхує. В цьому ж замку в будні дні немає людей, сидить привітний охоронець, який ще й провів невеличку екскурсію і показав оборонні форти замку. Вразили берези, які ростуть зі стіни. Це варто побачити (фото додаю). У приміщеннях зроблений ремонт, тому що тут була психіатрична лікарня і лише в травні цього року вивезли останніх хворих.
Інформація взята з google.com

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.