Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Олицька фортеця

Олицька фортеця вважається однією з найстаріших на території України бастіонних споруд.

Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Олицька фортеця

Олицька фортеця вважається однією з найстаріших на території України бастіонних споруд.

Безпосередньо Олицький замок було закладено в 1564-му році, причому він ніс більше оборонну функцію, аніж естетичну. Проста квадратна форма, бастіони на певній відстані від мурів фортеці, земляні вали, а також рів з можливістю швидкого заповнення водою з місцевих річок – все це було необхідно в першу чергу для захисту.

В деяких місцях ширина мурів складала понад півтора метри, що було досить суттєвим показників і свідчило про надійність фортеці. Цікаво, що будівництво було завершено лише внуком засновника, князя Миколи Радзивілла, котрий раптово помер і не побачив готової споруди.

На території Олиці було зведено найбільший в Волинській області костел святої Трійці князем Альбрехтом Радзивіллом, який був дуже освіченою і набожною людиною. Саме тому він організував лікувальний шпиталь, де допомогу отримували не лише католики, а й представники інших конфесій. В період Другої Світової війни замок сильно постраждав – від палацу та багатьох інших споруд практично нічого не залишилось. Сучасне призначення території – психіатрична лікарня, яка функціонує і нині. Тут можна побачити частково збережені фрагменти захисних конструкцій часів розквіту замку.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Волинська область, смт Олика

50.723317 | 25.809658

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.