Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Деснянсько-Старогутський національний природний парк

Старогутська частина НПП "Деснянсько-Старогутський" являє собою єдиний лісовий масив, який є південною частиною відомих Брянських лісів.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Деснянсько-Старогутський національний природний парк

Старогутська частина НПП "Деснянсько-Старогутський" являє собою єдиний лісовий масив, який є південною частиною відомих Брянських лісів.

Основні площі тут займають соснові ліси. В улоговинах стоку тут поширені осокові болота, часто із сфагновими мохами, а також луки та чагарники. НПП "Деснянсько-Старогутський" відзначається багатством водних ресурсів. Найбільшою річкою є Десна.

Тут мешкають лось, козуля, свиня дика, білка, вовк, куниця лісова, заєць-біляк та ін. Після запровадження заповідного режиму у Старогутських лісах з’явилися бобри і почали розселятися по меліоративних каналах та руслах річок.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Сумська область, Середино-Будський р-н, м. Середина-Буда, вул. Новгород-Сіверська, 62

52.337978 | 33.696088

(05451)71449

Сайт

Локація на Google

Відгуки 5

Mykola Shcherbatiuk

04.10.2019
Парк складається з двох ділянок - лісової та придеснянської. В придеснянській частині широкі заплавні луки, озера, стариці. Мальовничі пейзажі. Сама Десна доволі швидка й глибока.
Інформація взята з google.com

Наталія Саражинська

05.07.2018
Парк з величезною територією - незайманий ліс, природній витвір з найменшим втручаням людини. Особливо чарує розлита Десна. Довженко: "Міркуючи собі в човні на кожусі, поволі затулив я очі. Мені не стало темно в голові. Заплющуючи очі, й по цей день я ще не маю темряви в душі. Ще світить мозок мій невпинно і ясно, освітлюючи видиме і невидиме без всякого числа і часом без порядку в безмежній низці картин. Картини пливуть, линуть води Десною, весняна вода на Десні. Хмари по небу пливуть вибагливо й вільно і, пливучи в просторах голубих, вчиняють битви і змагання в такому числі, що коли б одну тисячну долю судилось приборкати і поставити в ясний книжковий чи картинний ряд, недаром жив би я на світі і отягчав начальників і соглядатаїв своїх недаром. Чого тільки не бачив я на самому лише небі! Хмарний світ був переповнений велетнями і пророками. Велетні і пророки невпинно змагались у битвах, і дитяча душа моя не приймала їх, впадаючи в смуток. Неспокій, рух і боротьбу я бачив скрізь — в дубовій вербовій корі, в старих пеньках, у дуплах, в болотній воді, на поколупаних стінах. На чому б не спинилось моє око, скрізь і завжди я бачу щось подібне до людей, коней, вовків, гадюк, святих; щось схоже на війну, пожар, бійку чи потоп."
Інформація взята з google.com

Yevhen Kartsan

22.05.2018
Величезний природній парк національного значення. Степи, ліси, річки, все це тут є і дуже гарне. Тут є багато видів тварин. Є декілька баз відпочинку, де можна чудово відпочити. Будьте обережні гуляючи лісом, бо недалеко проходить кордон з Росією, не заблукайте.
Інформація взята з google.com

Андрій Дегула

13.05.2018
Великий національний природний парк у якому можна насолодитися природою. На території парку є декілька баз відпочинку, на які можна приїхати просто відпочити або порибалити (оскільки недалечко протікає річка Десна). У цьому парку вперше в житті побачив готель для кажанів. Раніше і не знав що таке буває :)
Інформація взята з google.com

Sergii Hupalenko

10.05.2018
Унікальна природна пам'ятка яка варта уваги кожного, хто цінує та полюбляє досліджувати флору та фауну
Інформація взята з google.com

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.