Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім»

Музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» приймає відвідувачів з 1990 року і працює на базі краєзнавчого музею та філіалу Чернігівського історико-архітектурного заповідника (що зараз має назву «Чернігів стародавній»).
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім»

Музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» приймає відвідувачів з 1990 року і працює на базі краєзнавчого музею та філіалу Чернігівського історико-архітектурного заповідника (що зараз має назву «Чернігів стародавній»).

До складу комплексу входить:

Музей «Слово о полку Ігоревім» – єдиний державний музей присвячений літературній пам’ятці. Тут представлені видання книги різних періодів, переклади, ілюстрації, скульптури героїв, карто-схеми, одяг, прикраси та військові обладунки середньовіччя. Крім того в музеї експонуються стародруки 17-18 століть, ікони 18-початку 20 століття та археологічні знахідки різних періодів, починаючи з 12 століття.

Краєзнавчий музей заснований у 1920 році. Він має понад 30 тисяч експонатів присвячених історії краю з найдавніших часів до сучасності. Тут представлені колекції нумізматики, археології, етнографії та побуту, художні, різноманітні фотоматеріали та документи.

Успенський собор початку 18 століття.

Торгові ряди середини 19 століття.

Замкова гора або Дитинець 10-го століття.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Відгуки 5

Олександр Александров

31.07.2021
Музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» створений на базі Новгород-Сіверського краєзнавчого музею в 1990 році. Експозиція музею-заповідника розміщена в відреставрованому княжому теремі на території Спасо-Преображенського монастиря. Відвідувачі музею мають можливість наочно ознайомитися не тільки з подіями, описаними в «Слові о полку Ігоревім», а й з історією Новгород-Сіверського краю в цілому. Серед експонатів представлені археологічні знахідки різних епох, зброю і обладунки давньоруських воїнів, повсякденний одяг і предмети побуту, книги, колекції ікон і старовинних монет. Всього в фондах музею-заповідника налічується понад 26 тисяч одиниць зберігання. Поруч з музеєм збереглися залишки стін першого князівського терема часів Київської Русі і фундамент старої Спаської церкви XII століття.
Інформація взята з google.com

Vasyl Nikolaienko

28.06.2021
Чудово, але потребує догляду, розвитку, реклами.
Інформація взята з google.com

Максим Зименко

24.06.2021
Загальне враження позитивне. Цікава архітектурна споруда, і сам музей і стіна навколо. Але всередині хотілося би побачить більше старовинних знахідок. Ювілейні монети України взагалі ні до чого.
Інформація взята з google.com

максим климук

22.05.2021
Варто відвідати, але обов'язково брати екскурсію. Побродити також цікаво, але нічим не відрізнятиметься від інших замків.
Інформація взята з google.com

Yurii Tkach

12.09.2020
Музей надзвичайно привабливий, зовні цікава архітектурна споруда. Високі сходи, якими піднімаєшся до експозиційних залів, навіюють велич тисячолітньої історії Новгорода. Експонатів доволі багато, вони розповідають як про історію створення поетичної пам'ятки, так і про історію самого Новгород Сіверського. Персонал музею намагається всіма силами підтримувати високий рівень обслуговування. Дуже радий, що вдалося побувати. Тим паче на святкуванні столітнього ювілею музею
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Спасо-Преображенський монастир

вул. Пушкіна, 1, Новгород-Сіверський

Пам'ятки будівництва і архітектури

Тріумфальна арка в Новгород-Сіверську

вулиця Губернська, Новгород-Сіверський

Природні об'єкти

Крейдяний кар'єр

Новгород-Сіверський р-н, поблизу села Путивськ (на схід від Путивська, до берега Десни)

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.