Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Міжрічинський регіональний ландшафтний парк

На відстані сто кілометрів від Києва між Дніпром та Десною знаходиться один з найбільших ландшафтних парків України — Міжрічинський.

Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Міжрічинський регіональний ландшафтний парк

На відстані сто кілометрів від Києва між Дніпром та Десною знаходиться один з найбільших ландшафтних парків України — Міжрічинський.

Утворився парк у 2002 році, до його складу увійшли територія межиріччя і землі між військовими полігонами Десна та Гончарівське. Раніше на цих землях вирувало життя, але будівництво військових об’єктів, а потім водосховища призвели до виселення населення.  

На сьогодні Міжрічинський парк — це величезна територія соснових лісів, піщаних дюн льодовикового походження, унікальних непрохідних боліт, заплавних лук, ділянок вікових дубів, вересових пустищ, ковилового степу, заростей оленячого та ісландського лишайників. Тут росте сон, півники болотяні, червонокнижні півники сибірські, хижі росички, ряст, калюжниці, орхідеї, журавлина, чорниця, малина, суниця, брусниця, калган, зубрівка та чебрець. Багатий і тваринний світ парку — козулі, кабани, лосі, вовки, лисиці, олені, рисі, зайці, бобри, куниці, щоправда, не всіх його мешканців можна так легко побачити, бо зазвичай тварини дуже боязко ставляться до людей.

Якщо запастися терпінням, то можна поспостерігати за птахами, такими як сірі журавлі, тетеруки та орлани.

Візит-центр парку знаходиться у селі Отрохи Чернігівської області. Тут же на його території працює краєзнавчий музей, у якому представлені знаряддя, інструменти поліських рибаків та мисливців, різноманітні вироби з дерева, народний одяг.

На території парку облаштовано чотири марковані екостежки. Дві з них проходять лісом і беруть свій початок недалеко від адміністративної будівлі. Третя стежка, що має назву «Бондарівське болото», проходить через невелику ділянку найбільшого однойменного болота. Четверта в’ється уступами берегової тераси над Десною, вона є найбільш віддаленою.

Парк можна відвідати самостійно, доступ вільний до всіх екологічних маршрутів, або домовитись про екскурсію з його директором — Андрієм Сагайдаком.

Окрім того на території парку проходять дитячі тематичні екскурсії, організовуються тренінги, що навчать основам виживання у дикій природі, спортивні змагання, водні походи, волонтерські заходи.

Міжрічинський парк щоденно чекає на відвідувачів.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Чернігівська область, с. Отрохи, Чернігівська область, Україна

51.1892938 | 30.7951249

щоденно

+380 67 327 0626

Локація на Google

Відгуки 5

Artas_ua

25.09.2021
Природа супер ???? Бісить те що багато бидла не прибирає за собою сміття!!!
Інформація взята з google.com

Вячеслав Коваленко

14.09.2021
Чудове місце. Проводжу вільний час на території парку дуже часто, т.я. маю 100-річний будиночок на березі р. Десна. Але є одне але - ДОРОГА. До селища Десна - ще куди б не йшло, а після повороту на Остер - жах. Я їду із швидкістю кілометрів 40.
Інформація взята з google.com

Arina Wit

10.08.2021
Гарна річка але немає великого пляжу, а тільки маленькі окремі кусочки на яких може зупинитися тільки одна сім'я
Інформація взята з google.com

Павло Міщак

16.09.2020
Природньо.
Інформація взята з google.com

Taranis Донченко

14.09.2020
Природа, ????,і гарний настрій.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Музеї

Остерський краєзнавчий музей

вул. Гагаріна, 30, Остер

Церкви, костели, монастирі

Юр’єва божниця

Остер

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.