Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Міжрічинський регіональний ландшафтний парк

На відстані сто кілометрів від Києва між Дніпром та Десною знаходиться один з найбільших ландшафтних парків України — Міжрічинський.

Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Міжрічинський регіональний ландшафтний парк

На відстані сто кілометрів від Києва між Дніпром та Десною знаходиться один з найбільших ландшафтних парків України — Міжрічинський.

Утворився парк у 2002 році, до його складу увійшли територія межиріччя і землі між військовими полігонами Десна та Гончарівське. Раніше на цих землях вирувало життя, але будівництво військових об’єктів, а потім водосховища призвели до виселення населення.  

На сьогодні Міжрічинський парк — це величезна територія соснових лісів, піщаних дюн льодовикового походження, унікальних непрохідних боліт, заплавних лук, ділянок вікових дубів, вересових пустищ, ковилового степу, заростей оленячого та ісландського лишайників. Тут росте сон, півники болотяні, червонокнижні півники сибірські, хижі росички, ряст, калюжниці, орхідеї, журавлина, чорниця, малина, суниця, брусниця, калган, зубрівка та чебрець. Багатий і тваринний світ парку — козулі, кабани, лосі, вовки, лисиці, олені, рисі, зайці, бобри, куниці, щоправда, не всіх його мешканців можна так легко побачити, бо зазвичай тварини дуже боязко ставляться до людей.

Якщо запастися терпінням, то можна поспостерігати за птахами, такими як сірі журавлі, тетеруки та орлани.

Візит-центр парку знаходиться у селі Отрохи Чернігівської області. Тут же на його території працює краєзнавчий музей, у якому представлені знаряддя, інструменти поліських рибаків та мисливців, різноманітні вироби з дерева, народний одяг.

На території парку облаштовано чотири марковані екостежки. Дві з них проходять лісом і беруть свій початок недалеко від адміністративної будівлі. Третя стежка, що має назву «Бондарівське болото», проходить через невелику ділянку найбільшого однойменного болота. Четверта в’ється уступами берегової тераси над Десною, вона є найбільш віддаленою.

Парк можна відвідати самостійно, доступ вільний до всіх екологічних маршрутів, або домовитись про екскурсію з його директором — Андрієм Сагайдаком.

Окрім того на території парку проходять дитячі тематичні екскурсії, організовуються тренінги, що навчать основам виживання у дикій природі, спортивні змагання, водні походи, волонтерські заходи.

Міжрічинський парк щоденно чекає на відвідувачів.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Чернігівська область, с. Отрохи, Чернігівська область, Україна

51.1892938 | 30.7951249

щоденно

+380 67 327 0626

Локація на Google

Відгуки 5

Anastasiya Evtushenko

11.03.2018
Интересные маршруты. Уникальное болото. Стоит посетить однозначно
Інформація взята з google.com

Ирина Ворох

18.02.2018
Яловщина - это все... Только бы люди убирали за собой а так все очень хорошо. Для людей которые любят уют есть домики которые можно снять, для любителей посидеть на солнышке много места в берега. Можно купаться, ходить на пикник. Есть катамараны, можно покататься. Отличное место для фото сессий. Очень красиво
Інформація взята з google.com

Петр Александрович

15.02.2018
Обнесли нехилый кусок леса колючкой, там где раньше был свободный проход для каждого - теперь забор в два метра. Хочется верить, что с благими помыслами, а не для вырубки деревьев и прочих излишеств.
Інформація взята з google.com

Dmitriy Medved

10.01.2018
Красиво. Природа. Не загажено
Інформація взята з google.com

Dima Nechvolod

06.01.2018
Дикая природа левобережного Полесья. Увлекательная экскурсия. Разнообразные локации. Очень здорово провёл здесь время.
Інформація взята з google.com

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.