Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут»

Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут» на Чернігівщині є частиною Національного військово-історичного музею України.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут»

Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут» на Чернігівщині є частиною Національного військово-історичного музею України.

Він присвячений українським студентам і козакам Вільного козацтва, що в останні дні січня 1918 року протистояли кількатисячній армії Червоної гвардії на чолі з Муравйовим.

Над створенням меморіалу почали працювати ще в 1990 році, але проєкт був представлений лише у 2005 році. Його розробником став заслужений архітектор України Володимир Павленко, за художню концепцію відповідав народний художник України Анатолій Гайдамака. Відкриття меморіалу відбулося влітку 2006 року. До складу комплексу увійшли:

монумент героям Крут у вигляді 10-метрової червоної колони на кургані заввишки 7 метрів. Вона символізує колони київського університету ім. Тараса Шевченка, студентами якого була більшість героїв;

капличка, перед якою на камені викарбувані слова гімну — «Душу й тіло ми положим за нашу свободу»;

озеро у формі хреста, на березі якого посаджені кущі калини.

У 2008 році відкрили другу частину комплексу. Вона являє собою відтворену частину київського вокзалу та перону з гарматою. У 4-х залах, що стилізовані під тогочасні вагони поїзда, розміщується експозиція одного з найновіших музеїв України. Вона присвячена розвитку українського національного руху початку ХХ століття, Українській революції 1917 року, проголошенню УНР, подіям під Крутами, більшовицькому повстанню на заводі «Арсенал», революційним подіям 1918–1921 років тощо.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Відгуки 5

Світлана Євтушенко

27.09.2021
Місце від якого з’являються сльози на очах, місце сили і незламності українського народу! Місце де відчуваєш силу патріотів, місце де від історіі розумієш ціну незалежності
Інформація взята з google.com

Василь Зауличний

05.09.2021
Це місце одночасно печальне і потужне. Навколо лісостеп і річка , залізниця... Тут було важко стримувати наступ московських зелених чоловічків 1920х років... Героям слава бо не кожен може піти на вірну смерть за ідею і бажання жити по своїм традиціям та законам... Маючи можливість просто втекти... Такі молоді хлопці і є нація і є безсмертні кіборги...
Інформація взята з google.com

Katerina Dombrovska

15.08.2021
Це місце варте того, щоб звернути зі свого маршруту і відвідати його. Беріть квиток з екскурсією. Тривалість лише 1 година, але дійсно дізнаєтеся багато нового.
Інформація взята з google.com

ВОЛОДИМИР КОШІЛЬ

15.08.2021
Сакральне місце частини історії боротьби за незалежність України. Знову війна і знову з московитами. Місце заворожує своєю автентикою. А головне оглядаючи меморіал і дивлячись на стелу, розумієш, що лише 100 років тому, тут був кривавий бій. Загинули молоді хлопці, як і нині на сході нашої держави триває бій з тим самим ворогом - Москвою. Тут чітко розумієш скільки бід приносив і продовжує це робити північний сусід. Раджу всім відвідати та замовити екскурсію.
Інформація взята з google.com

Олег Кулешов

14.08.2021
Історичне знакове місце для України! Чисто, доглянуте. Можна відвідати музей. Селфі з паровозом ;)
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Церкви, костели, монастирі

Миколаївський собор у Ніжині

вулиця Батюка, 16, Ніжин

Церкви, костели, монастирі

Всіхсвятська церква

вулиця Гребінки, 31, Ніжин

Церкви, костели, монастирі

Благовіщенський чоловічий монастир

вул. Степана Яворського, 2, Ніжин

Пам'ятки будівництва і архітектури

Ніжинський державний університет

вулиця Графська, 2, Ніжин

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.