Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Літописне городище Вир

Славна історія міста Білопілля починається з древньої фортеці Вир, що виникла в кінці ХІ століття. Древньоруське городище Вир являється унікальною археологічною пам’яткою Сумщини.

Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Літописне городище Вир

Славна історія міста Білопілля починається з древньої фортеці Вир, що виникла в кінці ХІ століття. Древньоруське городище Вир являється унікальною археологічною пам’яткою Сумщини.

Місто Білопілля має велику та славну історію, яка починається з древньої фортеці Вир, що виникла в кінці ХІ століття. Вперше про літописне місто Вир згадується в Лаврентіївськоьу літописі в 1096 році в «Повчанні Мономаха дітям». На той час городище відігравало роль форпосту, маючи для цього вдале розташування на підвищеному плато між двома річками Вир та Крига, завдяки якому було надійно захищене з трьох сторін. Дитинець давньоруського міста Вир займає неправильної форми мис, що підвищується над заплавою р. Крига. Площа городища становить 1,5 га. Дитинець загинув від пожежі в 1239 році. Певний час землі пустували.

І лише у другій половині ХVІІ століття, за наказом царського уряду, збудована фортеця «Крига». Місто Білопілля, як нове поселення, виникло в 1672 році на місці древнього Виру. Назву дістало від однойменного містечка Польсько-Варшавського повіту Вінницького полку звідки прийшли переселенці. Місто розвивалося в умовах поєднання військової сторожової служби з промислами та землеробством.

Після скасування в 1765 році полкового устрою місто стало центром комісарства, потім повітовим центром, а пізніше заштатним містом Харківської губернії.

На території городища розташований міський парк. Саме в цьому парку на місці древньої фортеці Вир третій рік поспіль проводиться фестиваль історичної реконструкції (лицарські бої) «Вирський град». І до цього часу в старому міському парку відкриваються особливо чарівні ландшафти колишнього древньоруського городища Вир, яке являється унікальною археологічною пам’яткою Сумщини.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Сумська область, м. Білопілля (у міському парку)

51.148892 | 34.312929

Локація на Google

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Музеї

Музей Олександра Олеся (О.І. Кандиба)

м. Білопілля, вул. Старопутивльська, 39

Церкви, костели, монастирі

Софроніївський монастир

с. Нова Слобода, Путивльський район

Природні об'єкти

Новослобідські дуби

с. Нова Слобода

Музеї

Меморіал «Дзвін скорботи»

с. Нова Слобода

Церкви, костели, монастирі

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, Нова Слобода

с. Нова Слобода

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.