Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Костел Воздвиження Святого Хреста у Фастові

Костел у Фастові є однією з візитівок міста. Культова споруда є взірцем неоготики, в її декорі використано чимало класичних прийомів цього стилю.

Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Костел Воздвиження Святого Хреста у Фастові

Костел у Фастові є однією з візитівок міста. Культова споруда є взірцем неоготики, в її декорі використано чимало класичних прийомів цього стилю.

Перший католицький храм у Фастові з’явився ще в XVI столітті, однак його знищила пожежа. Другий костел спалили гайдамаки в часи Коліївщини. Третій зруйнували на початку ХХ століття, адже стара дерев’яна споруда вже не вміщала всіх прихожан. Відтак у 1903 році почалося будівництво великого мурованого костелу. Кошти на будівництво виділили заможні меценати, в тому числі графиня Браницька з Білої Церкви. Однак грошей все одно не вистачало. Тоді у недобудованому костелі організували благодійний концерт, завдяки чому вже у 1911 році будівництво завершилося.

У 30-х роках минулого сторіччя радянська влада почала переслідування католицької громади Фастова. Чимало активних парафіян та священнослужителів було заарештовано. У повоєнні роки костел передали православній церкві. З 1990 року костел Воздвиження Святого Хреста знов став осередком католицизму, тут були проведені реставраційні роботи.

Сьогодні костел у Фастові – взірець неоготичної архітектури. Будівля повністю асиметрична. Це проявляється і в баштах різної висоти, і у формі вікон, і в елементах декору. Костел побудовано з жовтої цегли, дах вкритий черепицею. Прикрашає храм велике кругле вікно “троянда” – традиційний елемент готичних костелів.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Київська область, вулиця Зигмунда Козара, 1, Фастів, Київська обл., Україна, 08500

50.0776136 | 29.9070953

+380 4565 54552

Локація на Google

Відгуки 5

Анна Тимченко

22.08.2020
Дякую Михайло, що Ви є та опікуєтесь❣️
Інформація взята з google.com

RightWay Commercial Property

25.02.2020
Костел Воздвиження Святого Хреста у Фастові???? І має глибинну історію. ????Збудований у 1903-1911 роках у неоготичному стилі та має статус пам’ятки архітектури???? ????В 1903 настоятель Станіслав Шептицький розпочинає будівництво сучасного костелу. Автором проекту став архітектор Владислав Домбровський у співавторстві з архітектором Федором Троупянським. Зовнішнім оздобленням будівлі займався відомий італійський скульптор Еліо Саля, автор Костелу святого Миколая в Києві.
Інформація взята з google.com

Vladimir Bezrukov

22.01.2020
Місце, яке варто відвідати у Фастові. Сам по собі костел цікавий, має власну історію, а ще тут працює талановитий садівник. Але краще один раз побачити...
Інформація взята з google.com

Dmytro Szafonski

11.11.2019
Вражаюче місце з чудовими людьми. Хочеться особливо згадати отця Павла Куницького ОР, якого я особисто знаю з часу його служіння в м. Ялта, де орден був осередком української і польської культури. Отець Павло вів дуже широку роботу з відродження духовного і культурного життя. Він опікувався населенними пунктами майже усього Південного берегу Криму. На мене отець Павло справив враження людини величезної культури, з багатим внутрішнім світом і відповідями на багато питань. При чому отець має величезний талант підводити до відповіді людину. Дуже цікавий формат. Ви задаєте питання і потім знаходите відповідь. Отець Павло не маніпулятор, він просто виважений, неупереджений і надзвичайно відповідальний. Найкращі спогади про Ялту пов'язані саме з ним. Окремо хочу згадати отця Михайла. Найперше слово, яке приходить в голову при згадці про нього - Сподвижник. Людина, яка зробила неймовірну справу у відродженнні Парафії і величезної благодійної роботи. І яка жодним чином не "засвітилася" у жодному скандалі.
Інформація взята з google.com

Антонина п

20.06.2019
Унікальне місце. Велика подяка польській громаді фастова за відтворення такого красивого і неочікуваного місця. Прекрасна виставка унікальних ікон написаних у ранньо візантійській манері на шматках старих ящиків. Незвичні релігійні сюжети. А від списків Богородиці очі відвести неможливо. Особливо хочеться відмітити дійсно унікальний прекрасно скомпонований парк навколо костьолу. Він - неперевершений!!!!
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Пам'ятки будівництва і архітектури

Квітковий годинник в селі Ковалівка

Васильківський район, с. Ковалівка

Фортеці, замки, палаци

Маєток Хоєцьких

вул. 30-річчя Перемоги, 1, Томашівка

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.