Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Костел Святого Миколая в Кам'янському

Середньовічний костел, що збудовано у стилі готики, вражає з першого погляду: грація башт, націлених шпилями у небо, масивні двері із кованим орнаментом, величезні вікна арочної форми – все це виглядає велично.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Костел Святого Миколая в Кам'янському

Середньовічний костел, що збудовано у стилі готики, вражає з першого погляду: грація башт, націлених шпилями у небо, масивні двері із кованим орнаментом, величезні вікна арочної форми – все це виглядає велично.

Ця споруда відноситься до римо-католицької церкви та є одним з небагатьох зразків подібної архітектури у Східній Україні.

Відомо, що початок робіт датується 1895 роком, а замовником будівництва став Ігнаціо Ясюкович – відома на той час людина, впливова та багата. Він був директором величезного Дніпровського металургійного заводу, до того ж, набожним, а серед робітників підприємства було багато поляків-католиків. Для будівництва було обрано стиль неоготики, а цеглу везли з Києва, вона повинна була бути жовтою за задумом архітектора Мар’яна Хорманського. Будівництво тривало всього два роки, що надзвичайно швидко для такого храму. Також цікаво, що кошти було зібрано серед робітників та керівництва підприємства.

Цікаво, що не пройшло й п’яти років, як почалося оновлення стін та розписів, а дерев’яну огорожу замінили на кам’яну. Тоді ж собор отримав цікаве доповнення – статую Діви Марії, що наче охороняла всіх, хто заходив до храму. Чудовим був і парк, що розкинувся перед будовою. У радянські часи собор закрили, але будівлю не знесли, а використовували у різних якостях: тут був польський клуб, а згодом приміщення зайняв один з військоматів області. Зовсім пагано було тоді, коли у храмі почали мити автомобілі…

Лише наприкінці 20 сторіччя група людей зібралася для відновлення костьолу. Були поведені реставраційні роботи, досить швидко, а вже через один рік відновилися церковні служби. Сьогодні костел Святого Миколая є діючим, тож він має и культурне, і релігійне, і архітектурне значення. Цікаво, що служби йдуть як польською, так і українською, а ще у костьолі є спеціальні богослужіння для дітей.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Дніпропетровська область, вул. Коваленка, 3, Кам’янське

48.525014 | 34.607498

(05692) 3-32-76

Сайт

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Музеї

Музей ДМКД

вулиця Соборна, 14, Кам’янське

Природні об'єкти

Центральний парк культури і відпочинку, Кам'янське

вулиця Курська, 35, Кам’янське

Музеї

Музей історії міста, Кам'янське

проспект Свободи, 39, Кам’янське

Природні об'єкти

Кам'янський розарій

вулиця Менделєєва, Кам’янське

Природні об'єкти

Дніпровсько-Орільський природний заповідник

між містами Дніпро та Кам’янське

Музеї

Центр народного мистецтва "Петриківка"

вул. Леніна, 65, смт. Петриківка

Музеї

Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва

вул. Корчагіна, 14Б, Петриківка

Де зупинитись?

Садиби

Козацькій хутір Галушківка

с. Гречане, Петриківський район, вул. Петровського, 28

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.