Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Густинський монастир

Густинський Свято-Троїцький жіночий монастир – одна з видатних пам'яток українського бароко із багатою, подекуди трагічною історією. Місце створення Густинського літопису.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Густинський монастир

Густинський Свято-Троїцький жіночий монастир – одна з видатних пам'яток українського бароко із багатою, подекуди трагічною історією. Місце створення Густинського літопису.

Монастир заснували афонські монахи на початку XVII ст., і протягом кількох століть він був впливовим релігійним центром Полісся.

Для облаштування монастиря був обраний порослий густим лісом острів, утворений вигином р. Удай і болотом. Розташування в важкодоступній місцевості, а також система оборонних споруд з ровом і стінами надавали монастирю важливе стратегічне значення. Він використовувався в якості бази повстанців під час народних повстань проти шляхти, в результаті чого був зруйнований. Відродженням 1639 р. займався київський митрополит Петро Могила, а пізніше обитель потрапила під опіку українських гетьманів. На території розташований білокам'яний пятиглавий Троїцький собор (1672-76 рр.) в стилі бароко, заснований гетьманом І. Самойловичем, трапезна Воскресенська (кол. Успенська) церква (1695 р.), зведена на кошти гетьмана Івана Мазепи, а також ніжно-рожева Петропавлівська церква (1693-1708 рр.) з п'ятьма главами. При Катерині II монастир був закритий, але через пів-століття знову відновлений на кошти князя М. Рєпніна (похований у Воскресенській церкві).

У монастирі був створений Густинський літопис (1600-40 рр.) – перший узагальнюючий твір з історії України, де сполучається світська і агіографічна історія Русі. Тут бував Тарас Шевченко.

Відвідувачам слід обов'язково помолитися у чудотворної ікони Смоленської Богородиці, придбати надзвичайно смачні пряники та варення, що виготовляються у монастирі, покататися на тарзанці над ставком.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Чернігівська область, вул. Ярмаркова, 27, с. Густиня

50.636149 | 32.474257

(04637) 6-61-29

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Палац Галаганів

вул. Садова, 16, с. Сокиринці

Природні об'єкти

Ічнянський національний природний парк

вулиця Лісова, 43, Ічня

Фортеці, замки, палаци

Національний історико-культурний заповідник «Качанівка»

вул. Глінки, 1, Качанівка

Природні об'єкти

Дендрологічний парк «Тростянець»

Тростянець

Де зупинитись?

Садиби

Агросадиба «Соколиний хутір»

вул. Набережна, 68, Петрушівка

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.