Ще наприкінці вісімнадцятого сторіччя останній коронний хорунжий, староста міста Овруч Ян Казимир Стецький виграв маєток у карти, а на його місці збудував чудовий палац за проектом архітектора самого короля.
Треба сказати, що ця дещо романтична версія заперечується деякими дослідниками. Родовим гніздом Стецьких було село Стечанка поблизу Києва, звідти й пішло прізвище Стецькі. Це були заможні землевласники, що володіли багатьма наділами (лише у Рівненському повіті мали 30 населених пунктів), тому у них безперечно були гроші, щоб придбати нерухомість.
Палац Стецьких – частка маєтку Стецьких, яка найкраще збереглася. Будівля розташована посеред залишків парку та саду (до палацу веде яблунева алея), поруч знаходяться два флігелі. Палац і флігелі з’єднують симетричні дугоподібні галереї.
До складу маєтку входило ще чимало споруд (будинки для челяді, стайні, псарні, тощо), які не збереглися. Садово-паркова зона маєтку Стецьких займає близько семи гектарів. Штучний став знаходиться у дещо занедбаному стані , але ще не втратив свого шарму.
Сьогодні палац Стецьких перебуває у підпорядкуванні місцевого інтернату. Там провадяться реставраційні роботи, але, вочевидь через брак коштів, не так швидко, як того вимагає історична значущість маєтку.
Рівненська область, вул. Грушевського 31, Великі Межирічі, Корецький район
50.664625 | 26.859813
Sergiy Tyshkevych
Татьяна Бабич
Oleg Kostyukevich