Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба»

«Шарівка» – найгарніший та найрозкішніший парково-палацовий ансамбль на Сході України, справжнє диво садово-паркового мистецтва.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба»

«Шарівка» – найгарніший та найрозкішніший парково-палацовий ансамбль на Сході України, справжнє диво садово-паркового мистецтва.

Садиба була заснована в селі Шарівка на березі річки Мерчик в 1836 році поміщиком Савою Ольховським. Будучи майором у відставці, Сава Васильович отримав село від Катерини II. Центральне місце в ансамблі садиби займає величний двоповерховий палац, побудований в романо-готичному стилі (XIX-XX ст.). Свого часу в палаці розміщувалося 26 кімнат і 3 великі зали, оздоблення яких вражало своєю розкішшю: мармурові каміни, ліпнина, розписи, витончена різьба по темному дубу, дорогоцінний паркет. Тут влаштовувалися бали і грали вистави. Палац приймав іменитих гостей.

Ім'я садиби – «Шарівка» – походить від назви селища, в якому вона була закладена. Засноване селище у 1700 році осавулом Охтирського козацького полку Матвієм Шаріем, в честь якого воно і було назване.

Пізніше Сава Ольховський програв «Шарівку» в карти (а за іншою версією – просто продав) братам Гебенштрейнам. За час володіння садибою брати ремонтували сам будинок, добудували теплиці, ворота, огорожу і будиночок для варти. А один з братів, Християн – ботанік-любитель, захопився створенням парку навколо садиби, і наповнив його екзотичними рослинами. Парк площею близько 40 га розташовується на схилах великої балки. Склад рослинної колекції вражає своєю різноманітністю – зараз тут близько 200 видів рослин, у тому числі 150 екзотичних.

У 1881 році садибу придбав багатий цукрозаводчик Леопольд Кеніг, і, разом з синами, продовжив її удосконалення: розширив і збагатив вже наявні будови і парки, запросивши для цього відомих і модних європейських фахівців. Остаточний свій вигляд як зовні, так і внутрішньо, садиба придбала до 1912 року.

На території палацово-паркового комплексу знаходяться два ставки та безліч декоративних елементів (фонтани, сходи, алеї та ін.). Родзинкою парку вважається знаменита алея з лип, гілки яких ростуть вертикально вгору.

Увесь комплекс займає близько 44 га, навкруги росте дубовий ліс – свідок розбудови парку (вік дубів сягає 200-300 років), у лісовому масиві водяться вовки, дикі кабани, зайці, косулі. Цікаво, що всередину палацу заходити заборонено, адже існує реальна загроза захворіти на сухоти. З 1925 по 2009 рік тут знаходився Обласний туберкульозний санаторій. Це стало однією з причин надзвичайно довготривалої реставрації «Шарівки». До речі, у Харківській області є два села Шарівка, тому, збираючись у подорож, не переплутайте!

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 4

Харківська область, Богодухівський район,смт Шарівка, вул. Санаторна, 8

50.045185 | 35.432809

Щодня 8.00-19.00

(057) 705-13-01

Сайт

Локація на Google

Відгуки 4

Ірина Дехтяренко

04.09.2021
Шарівський палац справив на нас незабутнє враження! Частково зберіглось неймовірне оздоблення всередині палацу. Якість того часу вражає. Окрема подяка гіду! Екскурсія пройшла цікаво, дізнались багато інформації, яка відсутня в Інтернеті. Ціна за квиток та екскурсію символічна( 30 та 20 грн).
Інформація взята з google.com

Andrij Bukin

23.08.2021
Колись невеличке село та прилеглі до нього землі належали поміщикам Ольховським. Вони й побудували тут садибу. Шарівський палац побудований у неоготичному стилі, який якраз увійшов у моду наприкінці XIX століття. Поміщик Ольховський чітко вловив нові тенденції західноєвропейської архітектури та максимально використав нововведення при зведенні свого маєтку. При цьому він подбав і про збереження первозданної краси природи. Шарівський замок дуже гармонійно, можна сказати, вдало вписується в місцевий ландшафт
Інформація взята з google.com

Павел Култаев

10.08.2021
Чарівне, але занедбане місце. Дуже атмосферне. Окрім самого палацу садиби в хащах парку можна знайти багато цікавих житлових та господарських будівель не менш красивих, дійсно старовинні дуби, липову алею, поглядів майданчики. Рекомендую брати зручне взуття і не відвідувати парк після дощу, бо доріжки переважно грунтові і можуть бути слизькі, багато підйомів та спусків. Всередині палацу цікаво дивитися як влаштовані зали та житлові приміщення, але інтер'єри втрачені.
Інформація взята з google.com

Andrey

03.07.2018
Усадьба Шаровка перешла во владение Саввы Васильевича Ольховского (Альховского) от его отца. Усадебный дворец строил его сын Петр Савич Ольховский. Савва Васильевич не мог бы дожить до момента проигрыша в карты, поскольку Гебенштрейт вступил во владение в конце 1860-х годов. Ребятки, хватит тырить тексты из интернета. Отнеситесь к проекту серьезно!!!!!!!!!!!

Що подивитись

Пам'ятки будівництва і архітектури

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва "Наталіївський"

вул. Лісова, 17/1, с. Володимирівка

Природні об'єкти

Національний природний парк "Слобожанський"

вул. Зарічна, 15, селище Краснокутськ

Природні об'єкти

Співочі тераси

с. Городнє

Природні об'єкти

Краснокутський дендропарк

вул. Каразінська, 10, смт Краснокутськ

Фортеці, замки, палаци

Палацово-парковий комплекс «Старомерчанський»

смт Старий Мерчик, вул. Театральна, 1а

Фортеці, замки, палаци

Садиба Павлових, Малижине

с. Малыжине, Золочівський р-н

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.