Церква знаходиться на столоподібній горі Писарева на річці Пістинька в оточенні ущелин і потоків. Найвідоміший з них названий на честь священної річки Йордан. Він має багато кам’янистих виступів, які місцями навіть утворюють невеликі водоспади. Південніше від храму височіє найвища гора місцевості — Клифа — висотою 620 метрів.
За переказами жителів, церква мала бути на іншому березі річки, але якась містична сила три рази переносила зруб для будівництва на нинішнє місце. І вирішили, так тому і бути. Першу дерев’яну споруду тут звели ще в 1600 році, через 150 років її замінила нова церква і нарешті у 1868 році на цьому місці збудували, ту яку ми бачимо і досі. Вона теж була зі зрубу, але в 1930 році для кращого збереження святиню покрили металом.
Святиня має досить унікальну архітектуру для Гуцульщини і являє собою п’ятизрубну споруду з хрестом в основі. Всередині привертає увагу великий старовинний іконостас і найголовніша ікона Святої Варвари, заради якої сюди часто приїздять польські паломники.
Поряд з церквою Успіння Богородиці знаходяться залишки давніх мурів, що були збудовані для її захисту, древнє кладовище, дзвіниця XVIII століття, один з найстаріших дубів Косівщини та Іванова криничка з живильною водою. Також є джерело і біля самого храму, поряд з яким збудували альтанку та встановили скульптуру Іоана Хрестителя.
За радянських часів у церкві знаходився музей кераміки і лише в 1990 році, споруду поремонтували і повернули їй першопочаткове значення.
Юрій Дубок
Vsevolod Polishchuk
Роман Соколюк
Алексей Пятецкий
Natalie Sagan