Такі млини не мали різьблених прикрас чи ганків. Майстер, який збудував вітряк - чех Іван Клічнік. Млин належить до стовпових млинів. Стіни вертикальні, каркасної будови, обшиті дошками до самого низу. З чотирьох кутів вітряк спирається на колодки.
Увесь корпус вітряка разом з механізмом для розмелювання, крилами та валом обертається залежно від вітру. У центрі нерухомої хрестовини закріплений стовп, так званий штибер. Це кістяк вітряка. Довкола нього і обертається вся система.
У цьому селі регулярно проводиться фестиваль «Красносільські вітряки» - свято народної творчості, історії та побуту, яке відвідують туристи Рівненської та інших областей. Фестиваль проводиться щорічно у вересні з метою відродження та популяризації народних традицій, свят та обрядів, залучення дітей та молоді до народного мистецтва.
У програмі фестивалю: виступи аматорських колективів Рівненської області, конкурс на краще представлення сільських та селищної громад, козацькі забави, жартівлива лотерея, майстер-класи та виставка виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, частування традиційними красносільськими пирогами та справжнім козацьким кулішем, екскурсія по Красносільському вітряку – пам’ятці культурної спадщини.
Рівненська область, Красносілля, Гощанський район
50.631091 | 26.706550