Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Пам'ятник "Козак Кривий Ріг"

Пам'ятник присвячений легендарному засновнику міста – козаку Рогу.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Пам'ятник "Козак Кривий Ріг"

Пам'ятник присвячений легендарному засновнику міста – козаку Рогу.

За задумом авторів, пам'ятник зображує історичний момент, коли козак спішився з коня в місці з'єднання річок Інгулець і Саксагань. За легендою, саме тут оселився Ріг. Згодом навколо його хутора утворилося поселення, що дало початок місту. Щоправда, пам’ятник встановили не в історичній частині міста, а біля міської ради.

Задум про встановлення пам'ятника козаку Рогу виник ще в 1970-х роках на честь 200-річного ювілею створення міста. Але тоді ідею не схвалили. Уже в кінці 80-х міський голова Кривого Рогу замовив скульптурну композицію Олександру Васякіну, заслуженому художнику УРСР. За задумом, скульптур мало бути дві. Одна присвячена засновникові міста, друга – річкам, на яких стоїть Кривий Ріг. Але через розвал Радянського Союзу проект заморозили. Довгі 20 років форма для статуї козака припадала пилом в підвалі скульптора Васякіна.

Довгоочікуване відкриття скульптури відбулося в 2011 році. Фігуру козака виготовили з бронзи, її вага становить 3 тонни. Символічно, що постамент, на якому стоїть Ріг– це брила залізної руди, яку доставили з тутешнього кар'єру. Її вага – 62 тонни. Разом з постаментом висота пам'ятника досягає 5 метрів.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Дніпропетровська область, вул. Димитрова, 30Г, Кривий Ріг

47.905461 | 33.395722

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.