Велогід Олександр Єсін проїхав на велосипеді 150 км з Хмельницького до Кам'янець-Подільського і поділився своїми враженнями про захоплюючу подорож з читачами Discover.
Подорож Україною на велосипеді – це чудова можливість побачити далекі куточки, де навряд чи проїде авто, та й їздити по відкритій місцевості – величезне задоволення. Мій маршрут вихідного дня цього разу виглядав так:
Хмельницький → Ярмолинці → Сутківці → Солобківці → Маліївці → Підлісний Мукарів → Дунаївці → Шатава → Кам'янець-Подільський.
Всі об'єкти, які я хотів подивитися, знаходяться подалі від основної траси, тому доводилося їхати грунтовими дорогами, але це не було великою проблемою.
О 6:00 я прибув поїздом до Хмельницького, пересів на велосипед і попрямував до виїзду з міста, а дорогою відвідав 120-річний Свято-Георгіївський храм, де бував знаменитий письменник Олександр Купрін, а також величний Свято-Успенський храм XVIII століття.
З’їхавши з основної траси, я попрямував у Ярмолинці, щоб побачити костел Святих апостолів Петра і Павла. Далі на черзі – Сутківці, де мене привабили стародавні стіни Сутковецького замку-фортеці XIV століття і унікальна Покровська церква-замок – один з найдавніших в Україні оборонних храмів, який простояв тут шість століть.
Садиба Орловських в Маліївцях з великим парком і 18-метровим водоспадом – місце дуже мальовниче. Дістатися сюди можна двома шляхами: звернувши з основної траси, проїхати вгору або повернути праворуч до Маліївського водоспаду і піти вгору стежкою.
Тут розташований дитячий санаторій, а колись це була розкішна резиденція з багатющою бібліотекою і колекцією живопису, де можна було побачити навіть полотна Рафаеля.
Серед столітніх дерев парку причаївся красивий водоспад з печерами, де в різний час був православний печерний храм ранніх християн і прихисток українського Робін Гуда – Устима Кармелюка.
Ще одна точка на карті – костел Святого Йосифа Обручника в маленькому селі Підлісний Мукарів. Серед дерев видно старовинний кам'яний храм, що ніби зійшов з картини.
Я прямував у Кам'янець-Подільський, але дорогою вирішив відвідати ще кілька цікавих місць. Так, у Дунаївцях варто подивитися на парафію Святого Михайла Архангела, а в селі Шатава – церкву-ротонду Іоанна Богослова, будівництво якої тривало аж 23 роки (1839-62 рр.).
О 20:00 у Кам'янець-Подільському на мене чекав поїзд до Києва. Я склав велосипед і відправився додому – планувати нові, сповнені яскравих вражень маршрути.
Автор: Олександр Єсін