Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

"Маленька Швейцарія" на Миколаївщині

25.02.2021
20610

Усього за 10 км від Первомайська, на березі Південного Бугу (на території заповідника «Гранітно-степове Побужжя»), знаходиться стародавнє козацьке село Мигія. Часто його називають «маленькою Швейцарією», бо клімат та рельєф тутешньої місцевості дійсно нагадує Швейцарію. Мигія – дивовижне місце. Це і незаймана природа, і породисті скакуни, і височенні скелі, і бурхливі річки з крутими порогами, і навіть стильний урбаністичний пейзаж у вигляді старовинного водяного млина, який зараз, до речі, виконує функції чудового оглядового майданчика. Тут знайдеться заняття і любителям активного відпочинку, і прихильникам дикої природи, навіть діти мають змогу прекрасно провести час.

Інфраструктура у Мигії достатньо розвинена у порівнянні з подібними місцями відпочинку. Можна зняти номер у готелі, забронювати койко-місце у приватній садибі або ж просто поселитись у палатці. Щодо харчування, то тут є кафе та різні магазинчики, так що голодними ви точно не залишитесь. Також не буде ніяких проблем з прокатом спортивного спорядження для занять рафтингом, водним слаломом на каяках, байдарках та катамаранах.

Рафтинг на Мигійських порогах

Професійні рафтери запевняють, що немає в Україні найкращого місця для сплавів, аніж рафтинг на Південному Бузі саме біля селища Мигія. Це ідеальний варіант як для досвідчених любителів активного відпочинку, так і для початківців. Тут і круті скелі, що тонуть в густій зелені, і пороги різної складності, і болотиста місцевість, і навіть напівзруйновані греблі. Поблизу Мигії Південний Буг манить шанувальників рафтингу не лише винятковим екстримом, а й зачаровує красою гірських пейзажів, зовсім не притаманних степовій частині України. Чого тільки варті стародавні каньйони, що розкинулися уздовж річки! З дванадцяти порогів, що перетинають Південний Буг, найпрекрасніші – Мигійські. Ступінь їхньої складності середня, тому підкоряться кожному, головне – бажання і рішучість. Сплавлятись рікою тут можна з квітня і аж до жовтня. У вашому розпорядженні – катамарани, рафти, каное та каяки. До речі, у цій місцевості влітку переважно тепла й сонячна погода, а дощі бувають дуже рідко.

Радонове озеро

Не можна оминути увагою унікальне радонове озеро, що розташоване біля Мигії. Його ще називають Чорним морем. Воно манить туристів звідусіль завдяки своїм цілющим властивостям. Радон – це інертний газ, що застосовується для лікування опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної системи, шкіри тощо. Вода в озері бірюзового кольору і прохолодна, тому у спеку тут особливо приємно поплавати.

Південний Буг – чудове місце для любителів порибалити, адже в річці водяться головні, коропи, лящі, окуні, судаки і щуки. Прямо на березі зі свіжого улову можна приготувати смачну рибну юшку.

Тут просто дивовижно! У Мигії ви наповнитеся позитивною енергією, здоров’ям та чудовими враженнями на увесь рік.

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.