Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Дендропарк Кропивницького: парк тюльпанів у серці України

05.06.2021
27708

Дендропарк – улюблене місце відпочинку мешканців Кропивницького і чи не найголовніша принада міста для гостей з інших областей України та з-за кордону. Найбільше туристів приїжджають до парку навесні – у квітні-травні, коли розквітає славетна тюльпанова алея.

Тюльпани завезли з Голландії порівняно недавно. На зламі тисячоріч корпорація ХХІ століття почала облаштовувати занедбаний за злиденні 90-ті роки парк. І саме весняні квіти несподівано стали тією родзинкою Дендропарку, без якої його сьогодні вже неможливо уявити.

Кожного року на головній алеї парку радо вітають весну сотні тисяч тюльпанів, зібрані у неперевершені композиції. Місцеві мешканці з захопленням розповідають, що створені дбайливими садівниками квіткові ансамблі ніколи не повторюються. Щорічно тюльпани розташовують в іншому порядку і додають нові сорти квітів. Але це не єдиний сюрприз, що очікує постійних відвідувачів.

Сорти тюльпанів відрізняються за часом цвітіння. Квіти висаджуються таким чином, що коли одні тюльпани відцвітають, інші одразу ж починають цвісти. Тому створені з ранніх тюльпанів візерунки змінюються візерунками, створеними з квітів, що цвітуть пізніше. Коли відцвітають останні пізні сорти тюльпанів, клумби не лишають порожніми. Влітку тут радують око інші квіти – також дуже милі.

Український Диснейленд

Дендропарк Кропивницького уже декілька років поспіль визнають одним з найкращих парків України. Він займає близько 43 гектарів чудово впорядкованої площі і відділений від навколишнього світу парканом з чотирма брамами у вигляді чарівних башт, що надають Дендропарку подоби Диснейленду.

І це не єдина спільна риса. Так само як і його славетний американський колега, Дендропарк Кропивницького пропонує дітлахам та дорослим безліч найрізноманітніших розваг, серед яких варто виділити:

  • невеличкий, але дуже милий зоосад, де малечу порадують страуси, фазани, павичі, кролики та інші дрібні пташки та тваринки;
  • зону дитячих атракціонів, у тому числі чудову гірку «Веселка», з якої можна з’їхати на досить значній швидкості, різного роду каруселі, дитячу залізницю, батути, лабіринти, лазанки, тощо;
  • колесо огляду;
  • сімейні та екстремальні атракціони;
  • спортивну зону, у тому числі й доріжку для роллерів;
  • кінотеатр просто неба.

У Дендропарку регулярно влаштовують різноманітні розважальні заходи (від фестивалів для дітей та концертів для молоді до ретродискотек для пенсіонерів).

Про найбільш значні події можна довідатися з афіші сайту Дендропарку. Так, наприклад, 20 квітня 2018 року стартує Третій Всеукраїнський Пленер, під час якого юні художники будуть змагатися у вмінні відтворювати на полотні красу тюльпанів.

Не баріться! Сезон тюльпанів триває недовго! Поспішайте відвідати чудове місце!

Автор: Оксана Чередник

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.