Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Увійти Моя подорож
UaRuEn

Новгород-Сіверський

Це місто, засноване 989 року, є одним з найпівнічніших в Україні. Однак гостей воно, навпаки, зустрічає гарячими обіймами.

Про місто Новгород-Сіверський

Це місто, засноване 989 року, є одним з найпівнічніших в Україні. Однак гостей воно, навпаки, зустрічає гарячими обіймами.

Однією з найкрасивіших та цікавих для туриста споруд є Тріумфальна рака, збудована на честь проїзд містом імператриці Катерини ІІ. Звели її у 1786 році, коли стало відомо про майбутній візит монаршої особи. Брама імператриці сподобалась, і вона навіть виділила кошти на реставрацію Спасо-Преображенського собору. Останній, до речі, є одним з найдавніших монастирів Київської Русі. Найкраще відвідувати його наприкінці квітня, коли розливається Десна. В цей час з веж монастиря відкривається неповторний вид.

Вирізняються особливою красою й будинок жіночої гімназії та будинок Медведєва. Вони були зведені приблизно в один період – на початку ХХ століття. Цікавою пам’яткою більш раннього періоду (1858 рік) є торгові ряди, які, незважаючи на статус пам’ятки архітектури, використовуються за прямим призначенням.

З 1171 до 1198 рік Новгород-Сіверським князівством правив легендарний князь Ігор. Тож не дивно, що в центрі міста височіє пам’ятник, зведений на його честь, а в 1989 році був відкритий музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім». Кількість експонатів вражає: понад 10 тисяч предметів археології, колекції монет, ікон та стародруків.

Детальніше
Сховати

Гіди у місті Новгород-Сіверський

Ервін Міден

Київ, Чернігів, Ніжин, Новгород-Сіверський
індивідуальні тури та екскурсії гід гастро-гід перекладач
Не гід, не екскурсовод, а дещо "гірше" - митець

Відгуки 1

zosia yasnaya

12.10.2021
В Новгород-Северском –единственный в мире музей «Слова о полку Игореве». Там, кстати, хранится и печать самого Ярослава Мудрого! Обязательно посетите Свято –Успенский монастырь, и , конечно же, красавицу Десну. Недаром Александр Довженко, родившийся в этих местах, назвал в своей книге реку зачарованной. А заодно стоит заехать и в музей режиссера – его родную хату в с. Сосница.

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.